Strona główna

06.09.2016
Short Talk to wydarzenie, w którym krzyżuje się film i żywa dyskusja, istotne współcześnie tematy z mnogością opinii, wiedza ekspercka z indywidualnymi odczuciami. Starannie wybrany film krótkometrażowy jest pretekstem do spotkania, na które zostają zaproszeni zarówno eksperci, jak i publiczność. Short Talk jest otwartą platformą do dyskusji, w której udział może wziąć każdy. Program powstał jako efekt współpracy Short Waves Festival z Uniwersytet SWPS Poznań.
>>
06.09.2016
MANHATTAN SHORT prezentuje zestaw 10 filmów krótkometrażowych wybranych spośród 844 zgłoszonych produkcji z 52 krajów. Od 23 września do 2 października finałowa dziesiątka filmowa odwiedzi rekordową liczbę 250 miast, gromadząc ponad 100 000 widzów na całym świecie. Międzynarodowa publiczność wspólnie zadecyduje o przyznaniu nagród w dwóch kategoriach: Najlepszy film oraz Najlepszy aktor.
>>
02.08.2016
Nastało lato, a razem z nim długie, słoneczne i leniwe dni. Gdy jednak z nieba leje się żar, a upał wyciska z nas ostatnią kroplę potu, z odsieczą przybywa Future Shorts Summer Season, a więc najlepsze w sezonie filmy krótkometrażowe ze świata.
>>