Welcome to Evently

Lorem ipsum proin gravida nibh vel veali quetean sollic lorem quis bibendum nibh vel velit.

Evently

Stay Connected & Follow us

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Short Waves Festival 2018

European Short Pitch po raz kolejny na Short Waves Festival!

European Short Pitch to niezwykły projekt, który za swój cel objął promocję i wsparcie koprodukcji filmów krótkometrażowych w Europie.

ESP składa się z trzech elementów: warsztatów scenopisarskich, sesji online i forum koprodukcyjnego. Projekt działa od 2007 roku i od tego momentu zaprezentował 220 projektów, w tym produkcje 82 filmów krótkometrażowych.
Realizatorami przedsięwzięcia jest NISI MASA – stowarzyszenie, które integruje organizacje wspierające młodych twórców i ich projekty krótkometrażowe. Na poziomie lokalnym ważną rolę odgrywa Fundacja Ad Arte, która zajmuje się przygotowywaniem forum koprodukcyjnego organizowanego podczas Festiwalu Short Waves w dniach 20. – 25.03.2018.
European Short Pitch ma przede wszystkim na celu wyszukiwanie i wspieranie młodych talentów ze świata filmu, jak i promocji ich dalszych projektów, wzmocnienie przemysłu filmowego, a także stworzenie trwałego dialogu międzykulturowego opartego na budowaniu relacji i wymianie doświadczeń z przedstawicielami europejskiej branży filmowej. Zwieńczeniem forum ESP jest wręczenie nagród w wysokości 1000 euro dla twórców najlepszych prezentacji. Wyboru dokonuje specjalne jury międzynarodowe z branży filmowej. Wydarzenie przyciąga nie tylko uzdolnionych uczestników z całej Europy, wysoce wykwalifikowanych dydaktyków, ale także szerokie grono przedstawicieli międzynarodowego rynku festiwalowego.

W tym roku Fundacja Ad Arte po raz kolejny staje się ważną częścią projektu, współorganizując forum koprodukcyjne European Short Pitch w ramach Short Waves Festival, który odbędzie się w dniach 20. – 25.03.2018.