Welcome to Evently

Lorem ipsum proin gravida nibh vel veali quetean sollic lorem quis bibendum nibh vel velit.

Evently

Stay Connected & Follow us

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Goście

DANCES WITH CAMERA

Kay Otto

urodzony w 1977 roku w Niemczech, od dwunastu lat pracuje jako reżyser teledysków, reklam oraz image films. Mieszka w Hamburgu razem z chartem hiszpańskim i dwoma kotami.

Michele Manzini

Urodzony w 1967, mieszka i pracuje w Weronie. Od wielu lat jego prace koncentrują się na definicji figur przedstawiających niestabilność i konflikt jako nierozwiązane elementy. W swoich dziełach korzysta z szerokiej gamy form medialnych, pośród nich wideo, fotografii, instalacji artystycznych, słowa pisanego i performance’u. Swoje prace prezentował na licznych wystawach we Włoszech i za granicą, m.in. w Italian Institute of Culture w Pradze (2009), w Rzymskim MAXXI (2009), w SUPEC w Szanghaju (2010) i na Weneckim Biennale w 2011 i 2013 roku. Jego filmy były pokazywane na ważnych międzynarodowych festiwalach i w miejscach takich jak Saitama Arts Theater (2015), Perez Art Museum w Miami (2016), Lincoln Center for the Performing Arts w Nowym Jorku (2016), ZKM w Karlsruhe (2017), Nevada Museum of Art (2017) i Whitechapel Gallery w Londynie (2017). Opublikował wiele esejów i tekstów, m.in. „Il paesaggio e il suo mito” Editions de la Villette, Paris, 2002 i „Mescolanze” Edizioni Kn-Studio, 2011. W 2009 roku otrzymał nagrodę Terna w kategorii sztuka współczesna.

Marta Renzi

Nieustraszona badaczka niekonwencjonalnych terenów. Renzi jest autorką dwóch półgodzinnych tańców video dla PBS z lat 80. i nadal tworzy dzieła dla konkretnych społeczności. Siedmiokrotnie otrzymała dofinansowanie od NEA, jest członkinią Fundacji Bogliasco i grupy RAW. http://martarenzi.blogspot.com

Kosta Karakashyan

jest bułgarsko-armeńskim pisarzem, artystą, reżyserem i choreografem, eksplorującym emocje poprzez ruch i słowa. Przy użyciu performance’u, filmu, choreografii i słowa pisanego bada jak pielęgnować czułość, empatię i intymność w coraz bardziej niespokojnym, wypełnionym przemocą i polityką świecie. Kosta dzieli swój czas między Nowy Jork i Bułgarię, jest również założycielem i dyrektorem kreatywnym Studia Karakashyan.

Daphne Lucker

(1994) studiowała scenografię teatralną na Kunstacademie Minevra, wkrótce po rozpoczęciu kursu doszła jednak do wniosku, że woli poświęcić się tworzeniu filmów. Dostała się na Akademię Filmową, gdzie rozpoczęła studia na kierunku reżyseria filmów fabularnych. Podczas studiów asystowała przy wielu ponadprogramowych produkcjach. Jej dyplomowym projektem jest film SISTERS. Dodatkowo, Daphne rozpoczęła naukę fotografii w szkole fotograficznej w Amsterdamie, by dalej rozwijać swój własny język wizualny.

INTERNATIONAL COMPETITION AND POLISH COMPETITION

James Casey

to twórca filmowy z Nowego Jorku. Rozpoczął swoją karierę jako pisarz i edytor książek i innych publikacji. Jego pierwszy film „El Afilidor” od czasu swojej premiery na prestiżowym międzynarodowym festiwalu filmowym w Clermont-Ferrand był pokazywany na wielu festiwalach na całym świecie. Obecnie pracuje nad kolejnym filmem pełnometrażowym osadzonym w realiach przemysłowych pustkowi Stanów Zjednoczonych.

DIEGO MARCON

Urodzony w Busto Arsizo w 1985 roku, obecnie mieszka w Mediolanie. Ukończył studia na kierunku montażu filmowego w Scuola Civica di Cinema, Televisione e Nuovi Media w Mediolanie, otrzymał również dyplom sztuk wizualnych na Uniwersytecie IUAV w Wenecji. Jego praca skupia się na relacji pomiędzy rzeczywistością a reprezentacją, badając ontologię ruchomych obrazów i możliwości wykorzystania ich jako narzędzi poznania tego, co rzeczywiste. Stara się, by jego dzieła stanowiły punkt wspólny między chłodnym, strukturalnym podejściem do kina, a podejściem sentymentalnym, laickim, typowym dla gatunków takich jak horror czy kreskówki, których motywy przewodnie - odseparowane od jakiegokolwiek kontekstu narracyjnego – są badane i podkreślane, nadając kształt osobliwemu wymiarowi.

Alireza Ghasemi

urodził się w 1990 roku. W 2012 roku rozpoczął swoją edukację w Instytucie Filmu i Teatru na Uniwersytecie Artystycznym w Teheranie. Po obronie licencjatu na specjalizacji reżyserskiej, przystąpił do narodowych egzaminów wstępnych na studia magisterskie, kwalifikując się na drugim miejscu w skali kraju. Obecnie kończy studia na wydziale Filmu i Teatru na Uniwersytecie Artystycznym w Teheranie. Został dyrektorem jedenastego Międzynarodowego Festiwalu Studenckich Filmów Krótkometrażowych w Nahal w roku 2014 i założył Międzynarodowy Festiwal Filmów Niemych Globe w 2015 roku. Ghasemi jest obecnie przewodniczącym komisji reżyserskiej Festiwalu Globe. W 2016 roku otrzymał nominację do Złotej Palmy Festiwalu w Cannes w kategorii filmów krótkometrażowych za swój film „Lunch Time”.

Adriana Barbarosa

Adriana Barbosa (1987) jest meksykańsko-brazylijską autorką filmów zamieszkałą w São Paulo w Brazylii. Wyprodukowała filmy „Young and Mierable” i „A film of Cinema”, których reżyserem jest Thiago B. Mendonça. W 2016 roku wyreżyserowała film krótkometrażowy „Ferroada” o pisarzu i grabarzu o imieniu Tico z São Paulo w Brazylii. W 2018 roku wraz z Thiago Zanato wyreżyserowała film „La Flaca” o transseksualistce i liderce kultu Santa Muerte w Queens w Nowym Jorku. W 2018 roku podczas oficjalnego konkursu 21. festiwalu Mostra de Cinema de Tirdentes premierę miał jej pierwszy film dokumentalny „Madrigal for a Living Poet”. Swoje badania kontynuuje w filmie dokumentalnym poświęconym regionalnym meksykańskim tradycjom związanym ze śmiercią.

Thiago Zanato

(1979) jest brazylijsko-amerykańskim autorem filmów, dzielącym czas między Stany Zjednoczone i Brazylię. Swoją karierę rozpoczął w Brazylii w branży reklamowej i przeniósł się do Stanów w 2005 roku.</p> <p>Został zaangażowany jako dyrektor kreatywny projektów takich jak „I’m Here”, wyreżyserowanego przez Spike’a Jonze i „NY-Z” z udziałem Jay-Z, którego reżyserem jest Danny Clinch. W 2012 roku założył swoją własną wytwórnię, Black Magic Films.</p> <p>Pracował przy filmach „Bite” (Brazylia, 2016) i „Madrigal for a Living Poet” (Brazylia, 2018). W 2017 roku wyreżyserował krótki film „La Flaca” (USA i Brazylia, 2018) o transseksualistce i liderce kultu Santa Muerte w Queens w Nowym Jorku. Obecnie pracuje nad swoim pierwszym filmem dokumentalnym „Exu and the Order of the Universe”, poświęconym wpływowi kultury Yorubá na resztę świata.

URBAN VIEW

Robin Klengel

urodził się w 1988 roku w Graz. Pracuje jako artysta, ilustrator i kulturoznawca w Wiedniu i Graz. Interesuje się indywidualnymi i grupowymi taktykami zawłaszczania przestrzeni i mechanizmami porządku i kontroli przestrzeni publicznej – zarówno miejskiej, jak i cyfrowej. Klengel sytuuje swoje prace między sztuką, nauką, a formą socjo-politycznego zaangażowania. Brał udział w wielu projektach i publikacjach z tej dziedziny. Od 2017 jest wiceprzewodniczącym przestrzeni kultury i sztuki interdyscyplinarnej Forum Stadtpark.

Rawane Nassif

Urodzona w Bejrucie w 1983, Rawane Nassif jest libańsko-kanadyjską autorką filmów i antropologiem. Otrzymała dyplom licencjacki z kinematografii Université Saint Joseph w Libanie i dyplom magisterski z antropologii kulturowej Uniwersytetu w Albercie. Jej prace skupiają się na przestrzeni, tradycji, tożsamości, wysiedleniu i pamięci. Jest reżyserką kilku filmów dokumentalnych i autorką książki na temat polityki pamięci w Libanie, pracowała z imigrantami w Kanadzie, badała nomadzkie tradycje w Kirgistanie, wykładała antropologię w Tadżykistanie i napisała książki dla dzieci opierając się na przekazywanych ustnie historiach z Hondurasu. Obecnie pracuje dla Doha Film Institute jako przedstawicielka Katarskiego Muzeum Narodowego.

Michal Banisch

urodzony w 1980 roku w Polsce. W 2008 roku ukończył studia architektoniczne na Uniwersytecie Technicznym w Dreźnie. Od 2008 roku pracuje jako architekt w Dreźnie. W 2014 roku stworzył stronę ruestungsschmie.de, think tank solutions. Mieszka i tworzy w Dreźnie.<br />

PL

Dominika Gnatek

Dominika Gnatek ukończyła historię sztuki na UW we Wrocławiu i reżyserię na WRiTV w Katowicach. Realizowała krótkie metraże pod okiem wykładowców takich jak Maciej Pieprzyca czy Marcin Wrona. Jej etiuda „Otwórz mi” znalazła się pod opieką Krakowskiej Fundacji Filmowej i znalazła się w programie festiwalu Febiofest w Bratysławie. Laureatka nagrody im. Lucjana Bokińca za najlepszy film krótkometrażowy na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni („Zwykłe losy Zofii”). Gazeta Wyborcza nominowała ją do tegorocznej nagrody WARTO. Jest autorką licznych scenariuszy i nagradzanych opowiadań.

Jakub Piątek

Studiował reżyserię filmową w PWSFTviT w Łodzi oraz kulturoznawstwo. Pracował jako reporter i animator kultury. Urodzony w 1985 roku. Jego dokumentalny debiut Matka był pokazywany na ponad pięćdziesięciu międzynarodowych festiwalach, zdobył kilkanaście nagród. W 2014 roku miał premierę średniometrażowy dokument kreacyjny One Man Show. Obecnie rozwija pełnometrażowy film hybrydowy Film dla mojej mamy.

Justyna Mytnik

Justyna Mytnik jest absolwentką reżyserii na PWSFTviT w Łodzi. Jej filmy były wyświetlane na wielu międzynarodowych festiwalach, w tym Clermont-Ferrand, Curtacinema Rio de Janeiro, czy POFF. Otrzymała nagrodę za najlepszy dokument na Warszawskim Festiwalu Filmowym za „Jak zostać papieżem?”. Z kolei „Apokalipsa” była nagrodzona na FEST, Roja, Cinemaiubit, w Bytomiu i na Łodzią po Wiśle.<br /> Wcześniej zdobyła MA z historii sztuki i angielskiej literatury na University of Edinburgh. W Szkocji zajmowała się teatrem, była dyrektorem artystycznym festiwalu “Short Sweet Shock”, a jej spektakl “Defunct Pig” był wystawiany w Summerhall i na festiwalu Fringe.<br /> Otrzymała stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia. Finalistka „Talentów Trójki” 2018. W ramach warsztatów Studio Nowe Horyzonty rozwijała swój debiut pt.: „Lany Poniedziałek” - bajkowy dramat o siostrzanej solidarności.

Marcin Filipowicz

Reżyser filmowy, fotograf, podróżnik.<br /> Miłośnik literatury faktu i gór wysokich. W wolnych chwilach pakuje plecak, bierze czerwony, puchowy śpiwór i rusza w podróż. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Miasta Krakowa, Telewizji Polskiej oraz Stowarzyszenia Filmowców Polskich.<br /> www.marcinfilipowicz.com

Michał Hytroś

Student reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi oraz absolwent aktorstwa dramatycznego w Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Reżyser etiud fabularnych i dokumentalnych. Jego krótkometrażowy film „Siostry” został nagrodzony Srebrnym Smokiem na 58. Krakowskim Festiwalu Filmowym.

Róża Duda i Michał Soja

Róża Duda (ur. 1993) i Michał Soja (ur. 1994) tworzą duet artystów multimedialnych posługujących się animacją i filmem eksperymentalnym, ukończyli Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Prezentowali swoje prace w ramach festiwali filmowych takich jak m.in. Kurzfilmtage Winterthur 2018, Lo schermo dell’arte Film Festival 2018 we Florencji, Guanajuato International Film Festival 2016 w Meksyku, ‚Message to Man’ International Film Festival 2016 w St Petersburgu czy Krakowskim Festiwalu Filmowym w 2016 roku. Brali udział w wystawach w The Brno House of Arts, CSW Łaźnia w Gdańsku, Fondation Hippocrène w Paryżu, Magasins Generaux w Paryżu, Le Murate Progetti Arte Contemporanea we Florencji. Ich film został uhonorowany nagrodą Best Film Award podczas Beyond Festival 2018 organizowanego przez ZKM Karlsruhe, zostali nominowani do nagrody im. Leszka Knaflewskiego KNAF organizowanej przez Galerię Miejską Arsenał w Poznaniu, otrzymali również Nagrodę Krytyków podczas Wystawy Najlepszych Dyplomów ASP w Gdańsku w 2018 roku oraz wyróżnienie w Konkursie Fundacji Grey House w 2017 roku.

Girl Shorts

Nikoleta Leousi

Urodzona w Atenach w 1981 roku, studiowała inżynierię chemiczną, wkrótce jednak stwierdziła, że bardziej interesuje ją tworzenie filmów. Dostała się na studia i za pieniądze ze stypendium kupiła swoją pierwszą kamerę. Studiowała kinematografię w Grecji i Wielkiej Brytanii, gdzie otrzymała dyplom magisterski na kierunku produkcja filmów fabularnych. Jej film krótkometrażowy “Generator” był pokazywany na 36. Festiwalu Filmowym w Dramie (nagroda za najlepszy scenariusz, nagroda National Association of Critics), Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Tiranie w 2013 roku (nagroda MEDIA), Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Palm Springs w 2014 roku, 36. Międzynarodowym Festiwalu Cinemed w Montpellier i na wielu innych festiwalach. W 2016 roku brała udział w projekcie “37 dni” podczas Berlinale Talents i Sarajevo Talents. Obecnie pracuje nad scenariuszem do swojego pierwszego filmu pełnometrażowego - “Anna’s weddings”.