Welcome to Evently

Lorem ipsum proin gravida nibh vel veali quetean sollic lorem quis bibendum nibh vel velit.

Evently

Stay Connected & Follow us

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Jurorzy

INTERNATIONAL COMPETITION

Anna Germanidi

Mieszka w Holandii i zawodowo jest związana z festiwalami filmowymi. Obecnie jest programerką filmów krótkometrażowych na International Film Festival Rotterdam (IFFR) i konsultantką programu na International Documentary Film Festival Amsterdam (IDFA). W latach 2011-2015 pracowała dla Slamdance Film Festival i współprowadziła komitet programu Narrative Shorts w 2015 roku, będąc jednocześnie dyrektorką festiwalu. Stopień magistra w zakresie filmu i telewizji zdobyła na uniwersytecie w Syracuse.

Daniel Vadocky

Ukończył filozofię na uniwersytecie w Trnawie i filmoznawstwo na Akademii Sztuk Persformatywnych w Bratysławie. Jest programerem pokazów konkursowych i pozakonkursowych fabularnych filmów krótkometrażowych w sekcji “amerykańska alternatywa” na Art Film Fest w Słowacji. Pracował jako Dyrektor Sprzedaży w Narodowym Archiwum Filmu w Pradze i był członkiem międzynarodowego jury w Tallinnie, Budapeszcie, Uppsali i innych. Obecnie pracuje jako agent sprzedaży dla Negativ Film Productions.

Tomasz Gąssowski

Kompozytor, reżyser, producent. W 2014 roku ukończył kurs reżyserii filmowej w Szkole Wajdy. Rok później powstał jego autorski film „Baraż” (Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy na 32. Warszawskim Festiwalu Filmowym, Nagroda Jury na 32. Festival Européen du Film Court de Brest)<br /> Jest autorem muzyki do wszystkich filmów Andrzeja Jakimowskiego: „Sztuczki”, „Imagine”, „Pewnego razu w listopadzie” i „Zmruż Oczy”.

KONKURS POLSKI

Piotr Czerkawski

Krytyk filmowy, dziennikarz. Regularnie publikuje w wielu czasopismach i portalach internetowych, m.in. w miesięczniku ``Kino``, ``Harper's Bazaar`` oraz na portalu Filmweb.pl. Laureat Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w roku 2017, dwukrotnie wyróżniony w Konkursie im. Krzysztofa Mętraka dla Młodych Krytyków Filmowych. Członek Europejskiej Akademii Filmowej. Od znanej polskiej reżyserki usłyszał kiedyś o sobie: ``Trochę popieprzony, ale w sumie w porządku``.

Giulio Vita

Dyrektor festiwalu La Guarimba, mówca Tedx i aktywista. Studiował dziennikarstwo w Wenezueli i produkcję filmową w Hiszpanii. W 2012 roku stworzył La Guarimba International Film Festival, który odbywa się w Amantea, małym miasteczku w południowych Włoszech. W 2014 roku wraz z Sarą Fratini założył La Scuola Delle Scimmie - pierwszą niezależną szkołę filmu i ilustracji. W 2016 roku prowadził projekt “Cinema Ambulante” służący integracji uchodźców i lokalnej społeczności.

Laura Walde

Posiada tytuł magistra z zakresu filmoznawstwa i literatury angielskiej, który zdobyła na uniwersytecie w Zurychu i Aberdeen. Od 2012 roku pracuje jako niezależna kuratorka i programerka dla szwajcarskiego Internationale Kurzfilmtage Winterthur. W latach 2014-2017 była współdyrektorką Swiss Youth Film Festival, największego w kraju festiwalu dla debiutujących filmowców.

DANCES WITH CAMERA

Kerstin Hamburg

Urodzona w Nordhausen w Turyngii. Studiowała na uniwersytecie w Wuppertal, gdzie mieszka i pracuje od 1995 r. Pracuje jako communication designer skupiając się na fotografii. W 2013 roku wraz z grupą artystów, kuratorów, tancerzy, projektantów stron internetowych i dystrybutorów filmowych założyła Tanzraushen, stowarzyszenie wspierające idee i zamierzenia festiwalu Dance on Screen. Pierwsza edycja TANZRAUSHEN - International Dance on Screen Festival odbyła się w Wuppertal w 2016 r.

Krzysztof Stasiak

Producent filmowy, realizator dźwięku i reżyser. Członek Europejskiej Akademii Filmowej i nauczyciel w Warszawskiej Szkole Filmowej. Doktorant PWSFTviT w Łodzi. Stypendysta Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury. Uczestnik warsztatów ``Sound of the Image`` (Berlin), ``European Video Dance Heritage`` (Madryt), ``Screendance Masterclass`` (Perth), ``Winnipeg Screendance Intensive`` (Kanada). Twórca filmów: ``Masina`` i ``Tactum - żywioły tańca`` prezentowanych na wielu festiwalach w kraju i za granicą.

Gitta Wigro

Niezależna programerka filmów tańca mieszkającą w Londynie. Gościnnie selekcjonowała pokazy filmowe, wygłaszała wykłady i była członkinią jury na wielu międzynarodowych festiwalach. Prowadziła brytyjski festiwal Dance on Screen. Obecnie jest programerką konkursu filmów tańca na Leeds International Film Festival i wykładowczynią na kierunku film tańca na poziomie studiów magisterskich w London Contemporary Dance School. Współzałożycielka organizacji zajmującej się rozwojem artystycznym Independent Dance.

URBAN VIEW

Lech Moliński

Dziennikarz filmowy i animator kultury. Przez trzy lata stały współpracownik Stopklatki, publikował w: “Aktiviście”, “Ricie Baum”, “Dwutygodniku”, miesięcznikach “KINO”. Od 2011 r. dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych”, od 2015 dyrektor artystyczny festiwalu SPEKTRUM, współkurator BRAVE CINEMA. Laureat pierwszej edycji konkursu „30 Kreatywnych Wrocławia”, „Człowiek Roku 2015” w kategorii Kultura wg portalu TuWrocław.com.

Bogna Świątkowska

Pomysłodawczyni, fundatorka i prezeska zarządu Fundacji Bęc Zmiana, z którą zrealizowała kilkadziesiąt projektów poświęconych przestrzeni publicznej i sztuce współczesnej. Inicjatorka i wydawca ogólnopolskiego magazynu społecznokulturalnego „Notes.na.6.tygodni”. Wcześniej naczelna pierwszego popkulturalnego miesięcznika „Machina” (1998-2001). Członkini Rady Architektury i Przestrzeni Publicznej Warszawy oraz Zespołu ds. Miejskich Polityk Kulturalnych przy Narodowym Centrum Kultury.

Maciej Siuda

Architekt, absolwent z wyróżnieniem Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, stypendysta Universidad Politecnica de Valencia, jego dyplom XYZ Structure był prezentowany m.in. w Muzeum Guggenheim w Nowym Jorku, finalista w międzynarodowym konkursie Archiprix na MIT w Bostonie. Wykładowca w School of Form. Od 2012 r. prowadzi własną działalność projektową. Realizuje projekty w Hiszpanii, Włoszech, w Polsce, Indonezji, w Afryce i na Haiti.

BEST OF TEN

Programmers:

 • Anne Gaschütz Filmfest Dresden Germany
 • Maja Šuša Bašta Fest Serbia
 • Sanne Jehoul Glasgow Short Film Festival Scotland
 • Laurence Boyce PÖFF Shorts Estonia
 • Per Fikse Minimalen Kortfilmfestival Norway
 • Lucile Bourliaud Flatpack Festival UK
 • Doris Bauer VIS Vienna Shorts Austria
 • Sven Schwarz Internationales KurzFilmFestival Hamburg Germany
 • Vincent Langouche Internationaal Kortfilmfestival Leuven Belgium
 • Rich Warren Encounters Short Film Festival UK

Jury Members:

 • John Badalu Berlin International Film Festival, Germany Shanghai International Film Festival, Thailand
 • Simone Bardoni Concorto Short Film Festival, Italy
 • Manon Bovenkerk Go Shorts International Short Film Festival The Netherlands
 • Viviana Carlet Lago Film Fest, Italy
 • Gina Dellabarca Show Me Shorts, New Zealand
 • Laima Graždanoviča Riga International Film Festival 2Annas Latvia
 • Sam Groves Nordisk Panorama, Flatpack Film Festival UK
 • Philip Ilson London Short Film Festival, UK
 • Delphine Jeanneret Internationale Kurzfilmtage Winterthur Switzerland
 • Nicolas Khabbaz NDU International Film Festival, Liban
 • Jukka-Pekka Laakso Tampere Film Festival, Finland
 • Bianca Lucas Sarajevo Film Festival Bosnia and Herzegovina
 • Jorge Magaña Festival Internacional de Cortometrajes de México, Mexico
 • Natalia Maliszewska Warsaw Film Festival, Poland
 • Kyrylo Marikutsa Kiev International Short Film Festival Ukraine
 • Mário Micaelo Curtas Vila do Conde International Film Festival, Portugal
 • Helene Ouvard Vientianale International Film Festival Lao
 • Anna Purkrábková Karlovy Vary International Film Festival Czech Republic
 • Alvin Tse Hong Kong International Film Festival China
 • Enrico Vannucci La Biennale di Venezia, Italy