Welcome to Evently

Lorem ipsum proin gravida nibh vel veali quetean sollic lorem quis bibendum nibh vel velit.

Evently

Stay Connected & Follow us

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Jurorzy

DANCES WITH CAMERA

Sarah Möller

Studiowała Media w Potsdamie, Weimarze i Lyonie. Od 2012 jest częścią zespołu POOLINTERNATIONALES TanzFilmFestival BERLIN. Jest międzynarodowo zapraszana jako kurator, wykładowca i członek jury. Jej badania skupiają się na choreografii filmowej lat 60-tych aż do 80-tych, zaczynając od eksperymentalnego tańca nowojorskiego i sceny filmowej. Szczególnie zainteresowana tym, w jaki sposób można zaaranżować ruch i obrazy poza klasycznymi strukturami narracji. Jest podekscytowana by podzielić się swoją pasją filmu tańca z innymi artystami oraz widownią Short Waves Festival.

Francesca Poglie

Ukończyła Venice University Ca'Foscari z dyplomem z języków i literatury orientalnej (Hebrajski, Niemiecki). Poglie tańczyła dla Emanuele Soavi Incompany, Staatstheater Darmstadt Biennale of Venezia Theater Duisburg, Opera Koln, Teatro Malibran-Fenice, Pfalzbau Ludwighafen, Koln Alte Feuerwache, Aachen Festival, Theater an der Rott, , Bregenzer Festspiele, Spellbound Dance Company. Pracowała z takimi choreografami jak: Emanuele Soavi, Mauro Astolfi, Ron Howell, Johan Kresnik, Susanne Linke, Mei Hong Lin, Richard Siegel, Didy Veldman. Od lipca 2015 jest kuratorką repertuaru tanecznego dla międzynarodowego festiwalu filmów krótkometrażowych Lago Film Fest.

Jeannette Ginslov

Specjalistka w dziedzinie tańca filmowego oraz z użyciem technologii Rzeczywistości Rozszerzonej (AR). Obecnie pracuje nad doktoratem z Technologii Kreatywnej na London South Bank University, jest stypendystką wydziałów Nauk Stosowanych oraz Sztuki i Mediów. Ginslov ukończyła studia magisterskie z Media Arts & Imaging – Screendance (Taniec dla ekranu) Dundee University Scotland (z wyróżnieniem) oraz magisterkę z Choreografii na Rhodes University w RPA. Jest nagrodzonym choreografem, niezależnym twórcą filmów tanecznych, kuratorem i organizatorem międzynarodowych warsztatów. Jej prace były pokazywane na wielu festiwalach tańca ekranu na całym świecie. Jest też dyrektorem i kuratorem Screendance Africa (Pty) Ltd oraz koordynatorem i członkiem jury 60secondsdance.dk (2011-2014)

INTERNATIONAL COMPETITION AND POLISH COMPETITION

Ilya Marcus

Ilya Marcus jest twórcą filmowym i kinematografem urodzonym w Rosji, pochodzenia Izraelskiego. Mieszka i pracuje w Tel Avivie, podróżując by pracować nad projektami w Europie i Stanach Zjednoczonych.<br /> Po ukończeniu studiów filmowych na Minshar College, zadebiutował na scenie międzynarodowej w 2013 kręcąc filmy nominowane przez wiele światowych festiwali, w tym Israeli Academy Awards, the Cinéfondation of Cannes, the Chicago International Film Festival, Kusturica's Kustendorf Film Festival i Jerusalem Film Festival. Jego ostatni film krótkometrażowy ‘Shmama' (2017) wyreżyserowany przez M. Polonskiego, zdobył drugie miejsce na Locarno Film Festival. Niedawno wziął udział w 2019 edycji Berlinale Talents i niedługo rozpocznie kręcenie filmu w Polsce.

Simone Späni

Simone Späni studiowała Filmoznawstwo, Filologię i Literaturę Niemiecką oraz Historię Sztuki na Uniwersytecie w Zurichu. Jest członkiem komitetu programowego Berlinale Shorts i przez długi czas była programmerem Internationale Kurzfilmtage Winterthur. Dodatkowo pracuje jako konsultant dla festiwali i ich warsztatów (film, teatr i muzyka), głównie w Szwajcarii (Zurich i Genewa), Berlinie i Kigali (Rwanda). Niedawno utworzyła własną butikową wytwórnię filmową COCOON PRODUCTIONS w Zurichu, która zajmuje się produkcją filmów krótko- i pełnometrażowych (dokumenty i fabuły) oraz wideo-instalacje. Cocoon jest partnerem panafrykańskiego programu REALNESS - A SCREENWRITERS RESIDENCY w RPA (prowadzony przez URUCU MEDIA). Wytwórnia skupia się na różnorodnej scenie filmowej, krajowej i międzynarodowej.

Paweł Wieszczeciński

From programmer, critic to finally distributor, Pawel wore many film industry hats for the last 12 years in order to establish a new, mainly devoted to emerging cinematic talent, curated, on-line film streaming service based in New York City but working globally along with its editorial and screening component. Formerly associated with many international film festivals in Europe and United States, including Film Society of Lincoln Center, New Directors/New Films - MoMA, now fully works at Kinoscope, where while programming, he develops new, innovative models of film distribution across the world, that include also partnerships with FiDMarseille, Agencia - Portuguese Short Film Agency, sixpack film, Talents Buenos Aires and more to be launched in upcoming months.