Welcome to Evently

Lorem ipsum proin gravida nibh vel veali quetean sollic lorem quis bibendum nibh vel velit.

Evently

Stay Connected & Follow us

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Opis programu

PROGRAM KONKURSOWY .

Konkurs Międzynarodowy

to najbardziej prestiżowy konkurs Festiwalu, do którego przystąpią najlepsze produkcje z całego świata, trwające do 45 min. Tematyka, forma i gatunek nie podlegają ograniczeniom regulaminowym. Celem konkursu jest skonstruowanie różnorodnego programu, który zachwyci publiczność świeżym spojrzeniem na współczesne kino oraz autorskim językiem filmowym.

Konkurs Polski

przeznaczony jest wyłącznie do filmów wyprodukowanych w Polsce, trwających do 45 min. Tematyka, forma i gatunek nie podlegają ograniczeniom regulaminowym. Konkurs ma na celu zaprezentowanie panoramy najnowszych krótkich form filmowych, widzianej okiem polskich twórców i tym samym, poprzez prezentację na festiwalu, otwarcie im drogi do międzynarodowej kariery. Po zakończeniu festiwalu w Poznaniu, najlepsze filmy z Konkursu Polskiego wyruszą w trasę po Polsce w ramach objazdowego konkursu Short Waves on Tour.

Dances with Camera

to międzynarodowy konkurs filmów krótkometrażowych, których wspólnym językiem jest ruch i taniec. Do konkursu przystąpią produkcje taneczne z całego świata, odsłaniające przez widzami nieograniczone możliwości fizycznej ekspresji, wyrażone za pomocą filmowej narracji, niezależnie od formy i gatunku – od fabuł, przez dokumenty, animacje, po projekty eksperymentalne i choreograficzne impresje.

Urban View

to międzynarodowy konkurs filmów związanych z architekturą, urbanistyką i designem rozumianych zarówno jako dziedziny sztuki, jak i ich aspekty społeczne, kulturowe bądź ekonomiczne. Budynek, ulica, park czy obiekt nie mogą stanowić jedynie scenografii, tła dla fabuły, lecz muszą pełnić kluczową dla filmu rolę. Do konkursu Urban View dopuszczone są formy fabularne, dokumenty, animacje, teledyski oraz eksperymenty.

Best of Ten

dziesięciu dyrektorów i programerów najważniejszych europejskich festiwali filmowych połączyło siły, aby przygotować konkursowy zestaw 10 wyjątkowych filmów krótkometrażowych. O przyznaniu nagrody zadecyduje międzynarodowe jury składające się z 20 reprezentantów świata filmu.

Laureatów konkursów wyłoni międzynarodowe jury, które przyzna po trzy nagrody pieniężne.
Publiczność zgromadzona na pokazach konkursowych zdecyduje o przyznaniu Nagrody Publiczności.
Łączna pula nagród wynosi 80 000 zł.

WYDARZENIA EDUKACYJNE I BRANŻOWE .

European Short Pitch 2018

European Short Pitch to inicjatywa skierowana na promocję międzynarodowych koprodukcji filmów krótkometrażowych. Projekt składa się z trzech etapów: warsztatów scenariopisarskich, sesji online i forum koprodukcyjnego.

Forum koprodukcyjne odbędzie się między 22 a 25 marca 2018 roku w Poznaniu, w trakcie Short Waves Festival.

Uczestnicy będą mieli jeden dzień na przygotowanie i wypróbowanie pitchingu z tutorami. Siedmiominutowa prezentacja pitchingu, w obecności zaproszonych ekspertów, będzie miała miejsce w dniu 24 marca, na dzień później zaplanowano sesje one-to-one. Forum zwieńczy uroczystość wręczenia trzech nagród dla najlepszych projektów.

 

Nabór projektów trwa do 30 września 2017.

 

Celem organizacji NISI MASA jest odkrywanie nowych talentów filmowych, rozwijanie międzykulturowych projektów audiowizualnych, promowanie europejskiej świadomości poprzez kinematografię oraz stworzenie platformy, będącej miejscem wymiany i dyskusji młodych profesjonalistów sektora filmowego.

 

Więcej informacji znajduje się na oficjalnej stronie wydarzenia.

Działania prowadzone przez NISI MASA są współfinansowane przez Program Kreatywna Europa – komponent MEDIA.

Kontakt: masa@nisimasa.com

European Short Pitch 2017

Finał European Short Pitch – forum koprodukcyjne odbyło się w Poznaniu w dniach 23-26 marca 2017 r. w trakcie 9. edycji Short Waves Festival.
25 marca w Kinie Muza zostało zaprezentowanych 20 najciekawszych projektów filmów krótkometrażowych zgłoszonych do tegorocznej edycji. European Short Pitch skierowany był do scenopisarzy, reżyserów i producentów. Autorzy projektów mieli nie mniej niż 18 i nie więcej niż 35 lat i pochodzili z krajów objętych programem Kreatywna Europa.
Nagrodzono łącznie cztery projekty zgłoszone do European Short Pitch oraz trzy projekty z sekcji Working In Progress.
Publiczność, która składała się z profesjonalistów branży filmowej, przyznała nagrody – każdą z nich wartą 1000 euro.

Nagrodzone projekty:

  • „Golden Minutes”, autorstwa litewskich filmowców Sauliusa Baradinskasa i Titasa Lauciusa (znanych z dokumentu pokazanego na Berlinale „People, Animals and Things” z 2014), to 10-minutowa tragikomedia o czterdziestolatku, którego przygotowania do samobójstwa kończą się atakiem serca.

 

  • „Tina and Sendy”,  autorstwa chorwackiego reżysera Hani Domazeta i producenta Mirty Puhlovskiego (ich film „The Beast” brany był pod uwagę podczas selekcji kandydatów do Oscara), to 20-minutowy dramat, w którym dwie aktorki porno nawiązują więź pełną zrozumienia, alkoholu i narkotyków.

 

  • „Under the Volcano There Is Always a Man Sleeping”, film Sameh Alaa, reżysera urodzonego w Egipcie i mieszkającego w Brukseli, 25-minutowa czarna komedia o ojcu i synu, którzy zajmują się występami na przyjęciach urodzinowych i muszą zmierzyć się z senną epidemią, która ogarnia Egipt.

 

  • Nagroda Aubagne International Film Festival, została przyznana filmowi „Blood Group” autorstwa holenderskiego twórcy Daana Bunnika. Jest to dramat o 35-letnim samotniku, który postanawia pożegnać się ze swym okrutnym ojcem, będącym na łożu śmierci.

 

  • W sekcji Working In Progress znalazł się także wszechstronny węgierski filmowiec Balasza Simonyi, 27-latek, który ma już na swoim koncie 23 reżyserskie projekty, a jego pełnometrażowy dokument „Ultra” będzie miał swoją premierę na Visions du Reel. Reżyser otrzymał także nagrodę za dźwięk od Studio Puk za „Banality”, 13-minutowy dramat/thriller eksperymentalny o ataku terrorystycznym w centrum handlowym.

 

  • Słoweński reżyser Mitja Mlakar, otrzymał Image Correction Award od Jaroslava Piekarskiego, który zajmie się postprodukcją i efektami wizualnymi w jego projekcie „I’ll Probably Never See You Again”. To 15-minutowy dramat nakręcony na taśmie filmowej 16mm i w HD, o kobiecie która musi podjąć decyzję o tym, czy zatrzymać dziecko, czy dokonać aborcji.

 

  • Distribution Award, nagroda, która zapewnia promocję i dystrybucję na świecie, została przyznana polskiemu animatorowi Marcinowi Karolewskiemu (obecnie pracującemu nad kilkoma projektami animacyjnymi, na różnych stanowiskach, w tym przy pełnometrażowym „Privisa”) i jego 7-minutowemu projektowi o tematyce słowiańskiej – „Malva and Leshy”, który ukazuje tragiczną historię miłosną tytułowej istoty ludzkiej i demona.

A Wall is a Screen

A Wall is A Screen to powstała w Hamburgu inicjatywa wyrosła z refleksji nad współczesnymi trendami urbanizacyjnymi, organizacją przestrzeni miejskiej i ich społecznymi konsekwencjami. Akcja łączy ideę zwiedzania miasta z przewodnikiem z pokazami filmowymi.

Przebieg akcji wygląda następująco: grupa uczestników podąża wyznaczoną trasą
w centrum miasta zatrzymując się przy wybranych ścianach budynków, na których wyświetlane są różnorodne produkcje krótkometrażowe. Trasa zawiera najczęściej od 6 do 8 różnych lokalizacji, w trakcie spaceru uczestnicy oglądają filmy
nie dłuższe niż 12-minutowe. Program wydarzenia jest selekcjonowany zgodnie
z ustalonym tematem, który jest skorelowany z konkretną przestrzenią miejską. Czas trwania akcji nie powinien przekraczać 1,5 godziny.

Twórcami projektu są pasjonaci kina i profesjonaliści z branży filmowej: Peter Stein, Sabine Horn, Sarah Adams, Sven Schwarz i Sylvia Grom. Głównym celem inicjatywy jest ukazanie różnorodności krótkiego metrażu, jego współdziałania
z otoczeniem oraz innego spojrzenia na tkankę miejską przez pryzmat produkcji filmowych. Przedsięwzięcie rocznie odwiedza ponad 30 lokalizacji, przyciągając nawet do 800 widzów podczas jednego wydarzenia.