International short film festival from Poznań, Poland.

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Short Waves Festival 2020

POLSKIE KINO ZNOWU W GRZE!

Zgłoś swój film do Konkursu Polskiego na 11. Short Waves Festival. Termin zgłoszeń: 14.10.2018!

Konkurs Polski jest skierowany do wszystkich rodzimych twórców — poza określonym czasem trwania filmów (do 45 minut), żaden z aspektów produkcji nie jest ograniczony regulaminem. Dowolność formy, tematyki i gatunku filmów pozwala na prezentację pełnej panoramy najnowszych form krótkometrażowych powstałych nie wcześniej niż w 2017 roku. Jest to idealna okazja do zaprezentowania widzom różnorodności polskich shortów i podzielenia się tym, co w nich najciekawsze oraz otwarcia reżyserom drogi do międzynarodowej kariery.  

Nabór na ubiegłą edycję Konkursu Polskiego Short Waves Festival zaobfitował setkami zgłoszeń. Każdy z filmów, w trosce o obiektywną ocenę, został obejrzany przez minimum dwóch selekcjonerów. Efektem końcowym były trzy  bloki tematyczne, w których zaprezentowano łącznie 12 tytułów.

W roku 2019 międzynarodowe jury wyłoni laureatów w Konkursie Polskim, którym przyzna nagrody pieniężne. Dodatkowo publiczność zgromadzona na pokazach będzie decydować o przyznaniu Nagrody Publiczności. Laureatami ubiegłej edycji zostały filmy w reżyserii Damiana Kocura, Emi Buchwald, Jakuba Radeja i Kordiana Kądzieli, a pula nagród wyniosła 16 000 złotych. W skład jury weszli krytyk filmowy Piotr Czerkawski oraz programerzy festiwali: Giulio Vita z La Guarimba i Laura Walde ze szwajcarskiego Internationale Kurzfilmtage Winterthur.
W roku 2017 oprócz czterech nagród jury przyznało dodatkowe wyróżnienie, a laureatami zostali Emi Buchwald, Artur Hanaj, Agnieszka Elbanowska oraz Zofia Kowalewska. Jak co roku, w skład jury weszły trzy osoby wywodzące się z branży filmowej: Ananda Pelleri, Michał Marczak i Viviana Carlet.

Emi Buchwald odbiera II Nagrodę w Konkursie Polskim w 2018 roku za film „Heimat”.

Zgłoszenia filmów przyjmowane są wyłącznie przez Film Festival Life – link.

Pełna informacja o naborze wraz z regulaminem konkursu jest dostępna tutaj.

Kontakt:
Paulina Wieczorek – koordynatorka konkursów
competitions@shortwaves.pl / paulina@adarte.pl
Bądź na bieżąco i obserwuj nas na Facebooku i Instagramie!