Welcome to Evently

Lorem ipsum proin gravida nibh vel veali quetean sollic lorem quis bibendum nibh vel velit.

Evently

Stay Connected & Follow us

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Short Waves Festival 2019

SWF2018: Dzisiaj ostatni dzień Festiwalu!

Po 5 dniach intensywnej pracy, ale także mocy festiwalowych przyjemności trudno nam uwierzyć, że 10. edycja Festiwalu dobiega końca. Dzisiaj czekają nas ostatnie pokazy i oczywiście gala wręczenia nagród.

Od rana wszyscy, którzy chcą dostarczyć nieco filmowej rozrywki swoim pociechom zapraszamy na pokaz dla dzieci, przygotowywany przez berliński festiwal KUKI. [Kino Pałacowe, 11:30]

O 13 organizowany jest wyjątkowy pokaz Deaf Shorts, który dotyka problemu osób niesłyszących.[Kino Pałacowe] Selekcja przygotowana specjalnie we współpracy z niesłyszącym artystą Davidem Ellingtonem oraz dyrektorem Encounters Short Film Festival, Richem Warrenem.

Kolejna odsłona, dzisiaj podwójna, Short Matters!, zestawu ukazującego panoramę młodych twórców z Europy nominowanych do Europejskiej Nagrody Filmowej[Kino Muza, 14:00, 16:00], a o 17 w Domu Tramwajarza ciekawy projekt programmerów SWF: pokaz DIY, w którym to publiczność decydowała o zestawie filmowym. Chodźcie zobaczyć swoje ulubione filmy!

O 20:00 w kinie pałacowym gala wręczenia nagród – wszyscy niecierpliwie czekamy na najlepsze filmy 10. edycji Short Waves Festival. Bądźcie tam z nami!

Do zobaczenia!

Silent Laughs / dir. Natalia Kouneli [Encounters Short Film Festival: Deaf Shorts]

You’ll be fine / reż. Celine Devaux [Short Matters]

Dzień Babci / reż. Miłosz Sakowski [DIY]