International short film festival from Poznań, Poland.

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Image Alt

Short Waves Online

Jeśli nie mogliście być z nami na Finale Short Waves Online, nic straconego – możecie go obejrzeć tutaj:

Short Waves Online pierwsza edycja konkursu polskich filmów na Ninatece! 

2025.05.2020,  ninateka.pl/filmy/shortwavesonline

 

Short Waves Festival to międzynarodowy festiwal filmów krótkometrażowych z Poznania, którego 12. edycja była zaplanowana na marzec 2020. Niestety, sytuacja na świecie sprawiła, iż wydarzenie zostało przesunięte na sierpień i odbędzie się w zupełnie nowej, letniej odsłonie w terminie 18-23.08.2020. Tymczasem, przybywamy z propozycją w duchu #zostańwdomu zapraszamy do wzięcia udziału w wirtualnym konkursie filmowym dla widzów z całego świata. We współpracy z Ninateką przygotowaliśmy konkurs krótkich metraży Short Waves Online, który będzie dostępny na portalu ninateka.pl bezpłatnie od 20 do 25 maja 2020. 7 polskich krótkich form filmowych powalczy o nagrodę w wysokości 2000 zł. O przyznaniu nagrody zdecydujecie Wy, widzowie wybierając ulubiony tytuł. Wśród głosujących wytypujemy osobę, która otrzyma zestaw festiwalowych gadżetów i karnet na 12. edycję festiwalu w Poznaniu.

Short Waves Online program 

W programie prawdziwa różnorodność krótkiej formy filmowej: animacja, dokument, fabuła, eksperyment i teledysk. Zobaczymy filmy, które miały mieć swoją premierę na Short Waves Festival 2020 oraz najlepsze produkcje z ostatnich lat. Zagłębmy się w hip-hopowe podróże po polskich osiedlach, sprawdźmy jak działa ludzka świadomość, zajrzyjmy do alternatywnej rzeczywistości bez mężczyzn i poznajmy Olafa, który odkryje przed nami centrum świata.

 

  1. Oko Boga, reż. Igor Kawecki, dokument 2019,
  2. I didn’t go to Crimea and all I got was this alien message, reż. Zuza Banasińska, eksperyment 2019,
  3. Synchronizacja, reż. Anna Kasińska, fabuła 2019,
  4. Deszcz, reż. Piotr Milczarek, animacja 2019,
  5. Nie zmieniaj tematu, reż. Hubert Patynowski, fabuła 2019,
  6. Syny – Nag Champa, reż. Sebastian Pańczyk, teledysk 2019,
  7. ***Fish, reż. Filip Bojarski, eksperyment 2019

 

Program konkursowy jest dostępny w wersji polskiej z angielskimi napisami. 

W trakcie trwania konkursu zapraszamy do wzięcia udziału w rozmowach z twórcami, które odbędą się Facebooku Short Waves Festival.

Short Waves Online konkurs także dla widzów

Wszystkich widzów konkursu zachęcamy do głosowania na ulubiony film w formie ankiety dostępnej na portalu Ninateka. Każda osoba może oddać 1 głos, a produkcja z największą liczbą głosów otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 2 tysięcy złotych. Wyniki konkursu poznamy już 27 maja! Uwaga: wśród osób głosujących rozlosujemy zestaw festiwalowych gadżetów i karnet na 12. edycję Short Waves Festival w Poznaniu.