International short film festival from Poznań, Poland.

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Short Waves Festival 2020

Warsztaty programowania w Processingu – ruszyły zapisy!

W świecie sztuki i kultury coraz częściej pojawiają się generatywne instalacje oparte na nowoczesnych technologiach, które pozwalają w prosty sposób stworzyć fascynujące widza materiały. Jednym z narzędzi wykorzystywanych przez artystów, designerów i programistów jest Processing. Umożliwia osiągnięcie atrakcyjnych wizualnie efektów w krótkim czasie bez specjalistycznej wiedzy z dziedziny informatyki. Podczas warsztatów prowadzonych przez Szymona Kaliskiego uczestnicy będą mieli okazję stworzyć formuły, dzięki którym przekształcą własne materiały wideo tworząc zupełnie nowe formy.

Prowadzący:
Szymon Kaliski
Kreatywny programista i artysta multimedialny działający na pograniczu sztuki i technologii. Założyciel studia kreatywnych technologii flow/control. Pasjonat nowych mediów, eksperymentalnego ambientu, wizualizacji danych i sztuki generatywnej.
www.szymonkaliski.com
www.flow-control.io

Termin warsztatów: 15.12.2018, Coworking Lab, Zwierzyniecka 20, Poznań
UWAGA: Warsztat jest darmowy, ale obowiązują zapisy!
Prosimy o zgłoszenia do 8.12.2018 na adres: fundacja@adarte.pl z krótką informacją, dlaczego chcielibyście wziąć udział w warsztatach. Zgłoszenie jest jednoznaczne z akceptacją Regulamin Warsztatów programowania w Processingu

Organizator: Fundacja Ad Arte

Projekt realizowany w ramach projektu POZNAŃ ID finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.