Welcome to Evently

Lorem ipsum proin gravida nibh vel veali quetean sollic lorem quis bibendum nibh vel velit.

Evently

Stay Connected & Follow us

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Wolontariat

Otwieramy nabór na wolontariuszy 11. międzynarodowego festiwalu filmów krótkometrażowych Short Waves Festival!

Razem z nami możesz:

 • obejrzeć doskonałą selekcję zagranicznych i polskich filmów krótkometrażowych,
 • poznać festiwal „od kuchni”,
 • zdobyć cenne doświadczenie,
 • spotkać twórców filmowych z całego świata,
 • nawiązać nowe kontakty i ciekawe znajomości,
 • cieszyć się pakietem festiwalowych gadżetów.

Szukamy osób:

 • dyspozycyjnych od 18 do 24 marca (a także wcześniej do działu promocji i produkcji),
 • biegłych w języku angielskim,
 • otwartych na nowe wyzwania,
 • odpowiedzialnych i obowiązkowych,
 • komunikatywnych,
 • pełnych energii do działania!

Do realizacji wszystkich wydarzeń festiwalowych będziemy potrzebować pomocy wolontariuszy w następujących działach:

 • Biuro gości

Na pokazy filmowe przybywają goście z całego świata. Podczas trwania festiwalu staniesz się pierwszą osobą do kontaktu, będziesz przewodnikiem, tłumaczem i towarzyszem w jednej osobie. Praca w biurze gości to niepowtarzalna okazja, by lepiej poznać twórców i gości specjalnych festiwalu.

 • Biuro festiwalowe

Serce całego festiwalu. Od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora biuro jest miejscem, do którego kierują się wszyscy goście, dziennikarze i widzowie. Równie często można tu spotkać całą załogę festiwalu, bo to także główne centrum informacji. Wolontariusze biura festiwalowego na wylot znają program i miejsca festiwalowe, by zawsze służyć pomocą.

 • Program

Praca nad programem festiwalu rozpoczyna się wiele miesięcy wcześniej, kiedy to nasi programerzy oglądają setki produkcji, by zaproponować selekcję filmów, która spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającego widza. Dołącz do tej sekcji, jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat krótkich metraży i twórców, którzy będą gośćmi na festiwalu, poznać pracę programerów, a ponadto sprawdzić się podczas zapowiadania pokazów filmowych w kinie.

 • Promocja

Jeśli aktywnie działasz w świecie mediów społecznościowych, lubisz pisać i masz głowę pełną pomysłów to dział właśnie dla Ciebie. Interesująca treść i ciekawe spojrzenie są tutaj na wagę złota. Dołącz do działu promocji, by tworzyć medialną stronę festiwalu jeszcze przed oficjalnym otwarciem.

 • Produkcja

Poszukiwani wolontariusze do zadań specjalnych! Produkcja to jedna z najciekawszych, ale również mocno angażujących sekcji festiwalowych, która pozwala poznać prawdziwe kulisy organizacji festiwalu. Potrzebujemy osób, które nie boją się wyzwań!

 • Grafika

Programem festiwalu równa się ogrom materiałów audiowizualnych. Wolontariat w tej sekcji pozwoli Ci na doskonalenie umiejętności projektowania materiałów promocyjnych i montażu video.

 • Obsługa widza

Potrafisz spędzać dnie i noce oglądając filmy? Uwielbiasz niepowtarzalną atmosferę pokazów festiwalowych? Umierasz z niecierpliwości, czekając na premierowy pokaz? To sekcja, w której staniesz się częścią kina. Twoim zadaniem będzie m.in. koordynacja wpuszczania widzów na salę kinową i pilnowanie porządku w kinie. Dzięki temu, będziesz miał niepowtarzalną szansę zobaczyć naprawdę wiele filmów.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Praca wolontariuszy odbywa się w systemie zmianowym, zgodnie z harmonogramem ustalonym na podstawie dyspozycyjności przedstawionej przez wolontariusza. Szczegółowe zasady pracy w poszczególnych sekcjach zostaną omówione podczas spotkania organizacyjnego, które odbędzie się przed rozpoczęciem festiwalu w terminie wyznaczonym przez organizatora. Organizator nie pokrywa kosztów transportu i zakwaterowania wolontariuszy w trakcie festiwalu.

ZAŚWIADCZENIA I PRAKTYKI

Po zakończeniu festiwalu każdy wolontariusz otrzyma zaświadczenie o odbytym wolontariacie. Podczas Short Waves Festival istnieje również możliwość odbycia praktyk studenckich w ramach wolontariatu. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie koordynatorowi wolontariuszy. Informujemy, że zeszyty praktyk nie zostaną podpisane, jeżeli wolontariusz/ka nie dopełni swoich obowiązków podczas trwania festiwalu.

ZGŁOSZENIE

Prosimy o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres wolontariat@shortwaves.pl do 15 lutego 2019 wraz z dopiskiem “Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Fundację Ad Arte dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji.”

Jeżeli nie ukończyłaś/łeś jeszcze 18 roku życia, prosimy o przesłanie wraz ze zgłoszeniem pisemnej zgody rodzica lub opiekuna prawnego na udział w wolontariacie. Formularze dostępne są do pobrania poniżej.

Pobierz:
Formularz zgłoszeniowy
Formularz zgody rodzica/opiekuna
Wyniki rekrutacji zostaną rozesłane drogą mailową do 22 lutego 2019 roku.