Welcome to Evently

Lorem ipsum proin gravida nibh vel veali quetean sollic lorem quis bibendum nibh vel velit.

Evently

Stay Connected & Follow us

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Short Waves Festival 2019

Wyniki selekcji konkursu Dances with Camera

Znamy już wyniki selekcji konkursu Dances with Camera – na Short Waves Festival 2019 o nagrody w tej kategorii powalczy 18 filmów z 14 krajów.

Dances with Camera to międzynarodowy konkurs filmów krótkometrażowych, których wspólnym językiem jest ruch i taniec, odsłaniające przez widzami nieograniczone możliwości fizycznej ekspresji, wyrażone za pomocą filmowej narracji, niezależnie od formy i gatunku – od fabuł, przez dokumenty, animacje, po projekty eksperymentalne i choreograficzne impresje.

Pula nagród:

I nagroda Dances with Camera – 5 000 PLN (ok. 1 200 EUR)

II nagroda Dances with Camera – 3 000 PLN (ok. 700 EUR)

III nagroda Dances with Camera – 1 000 PLN (ok. 250 EUR)

Jury może także przyznać specjalne wyróżnienia.

Publiczność zgromadzona na pokazach konkursowych, głosując na wybrany przez siebie film, decyduje o przyznaniu Nagrody Publiczności – 1 000 PLN (ok. 250 EUR)

 

Lista filmów zakwalifikowanych do konkursu Dances with Camera:

Altera / Baptiste Rouveure / France / 2018 / 11’

And So Say All of Us / Mitchell Rose / USA / 2018 / 10’

Bailaora / Rubin Stein / Spain / 2018 / 15’

Competing for Sunlight: Ash / Dagmar Dachauer / Austria / 2017 / 4’

Digital Afterlives / Richard James Allen, Karen Pearlman / Australia / 2018 / 5’

In the House of Mantegna / Michele Manzini / Italy / 2017 / 7’

La Volière (The Aviary) / Vincent René-Lortie / Canada / 2017 / 14’

Perpetual Motion / Micah Smith / Israel / 2018 / 6’

Red Dirt Dances / Marta Renzi / USA / 2018 / 15’

Sisters / Daphne Lucker / Netherlands / 2018 / 15’

Svavar Knutur – The Hurting / Kay Otto / Germany / 2018 / 5’

Through the Supermarket in Five Easy Pieces / Anna Maria Jóakimsdóttir-Hutri / Finland / 2017 / 9’

Time Subjectives in Objective Time / Kati Kallio / Finland/Russia / 2017 / 6′

Traverse / Marlene Millar / Canada / 2018 / 13’

Una Danza Dentro / Omar Soffici / Italy / 2018 / 25′

Vanitas / Vinícius Cardoso / Brasil / 2017 / 6’

Vanity / Florent Schwartz / France/USA / 2017 / 11’

Waiting for Color / Kosta Karakashyan / Bulgaria/USA / 2018 / 7’

Gratulujemy autorom wybranych filmów!