Welcome to Evently

Lorem ipsum proin gravida nibh vel veali quetean sollic lorem quis bibendum nibh vel velit.

Evently

Stay Connected & Follow us

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Short Waves Festival 2019

Wyniki selekcji Konkursu Międzynarodowego

Ogłaszamy selekcję International Competition!

Wśród wybranych filmów znalazło się 21 tytułów z 6 kontynentów. Zobaczymy 3 animacje, 3 filmy eksperymentalne, 4 dokumenty i 11 fabuł.

Międzynarodowe jury przyzna następujące nagrody:
I nagroda w Konkursie Międzynarodowym – 10 000 PLN (ok. 2 400 EUR)
II nagroda w Konkursie Międzynarodowym – 5 000 PLN (ok. 1 200 EUR)
III nagroda w Konkursie Międzynarodowym – 2 500 PLN (ok. 600 EUR)

Jury może także przyznać specjalne wyróżnienia. Również publiczność na drodze głosowania zadecyduje o przyznaniu Nagrody Publiczności – 2 500 PLN (ok. 600 EUR).

 

Lista filmów wybranych do Konkursu Międzynarodowego:

 

III / Marta Pajek / Poland / 2018 / Animation / 12’

Abu Adnan (Adnan’s Father) / Sylvia Le Fanu / Denmark / 2017 / Fiction / 25’

All These Creatures / Charles Williams / Australia / 2018 / Fiction / 13’

Bigger Than Life / Adnan Softić / Macedonia / Italy / Germany / 2018 / Experimental / 30’

Brotherhood / Meryam Joobeur / Canada / Tunisia / Qatar / Sweden / 2018 / Fiction / 25’

Câm Lặng (The Mute) / An Pham Thien / USA / Vietnam / 2018 / Fiction / 15’

Counterfeit Kunkoo / Reema Sengupta / India / 2017 / Fiction / 15’

Déploiements (Deployments) / Stéphanie Lagarde / France / Netherlands / 2018 / Experimental / 16’

El Afilador (The Sharpener) / James Casey / Mexico / USA / 2018 / Fiction / 9’

Fest / Nikita Diakur / Germany / 2018 / Animation / 3’

Gardhi (Fence) / Lendita Zeqiraj / Kosovo / Croatia /France / 2018 / Fiction / 15’

Hector Malot: The Last Day of the Year / Jacqueline Lentzou / Greece / 2018 / Fiction / 25’

I signed the Petition / Mahdi Fleifel / UK /Germany / Switzerland / 2018 / Documentary / 11’

Jululu / Michele Cinque / Italy / 2017 / Documentary / 15’

L’été et tout le reste (The Summer and All the Rest) / Sven Bresser / Netherlands / 2018 / Fiction / 18’

La Chute (The Fall) / Boris Labbé / France / 2018 / Animation / 14’

La Flaca (The Bony Lady) / Adriana Barbosa, Thiago Zanato / Brazil / Mexico / USA / 2018 / Documentary / 20’

Lunch Time / Alireza Ghasemi / Iran / 2017 / Fiction / 16’

Monelle / Diego Marcon / Italy / 2017 / Experimental / 16’

No Man is an Island / Ali Parandian / Norway / 2017 / Fiction / 28’

Tungrus / Rushi Chandna / India / 2017 / Documentary / 14’

 

Gratulujemy wszystkim twórcom!