International short film festival from Poznań, Poland.

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Short Waves Festival 2020

Nabór na wolontariuszy – czas start!

Chcesz:

– obejrzeć doskonałą selekcję filmów krótkometrażowych?

– poznać działanie festiwalu „od kuchni”?

– zdobyć nowe umiejętności?

– spotkać twórców filmowych z całego świata?

– nawiązać nowe kontakty i ciekawe znajomości?

 

Dołącz do zespołu wolontariuszy w jednej z poniższych sekcji i twórz z nami SWF 2020!

 

  •  Biuro gości

Dział bezpośredniego kontaktu ze wszystkimi przyjeżdżającymi zarówno z Polski jak i z zagranicy gośćmi festiwalowymi. Staniesz się dla nich opiekunem, przewodnikiem i towarzyszem, opowiadając o ciekawych miejscach w Poznaniu, rozwiewając wszelkie wątpliwości, oglądając wspólnie filmy, i dbając o to, by wrócili do nas za rok.

  • Biuro festiwalowe

Ściśle związane z biurem gości, gdyż to tutaj swoją festiwalową przygodę rozpoczną wszyscy przyjezdni goście, dziennikarze, branża i widzowie. Od godzin porannych do późnego wieczora będą przybywać by odebrać pakiety festiwalowe, dopytać o program filmowy bądź po prostu odpocząć przed projekcją. Wolontariusze to tutaj wielozadaniowi bohaterzy, którzy odpowiadają na pytania, pomagają w kwestiach biurowych i podejmują nagłe zadania specjalne.

  • Obsługa widza

Grupa, której ulubionym miejscem są sale kinowe a program znany im jest na wylot. Najbliższa wszystkim pokazom, bo pilnowanie porządku w kinie to niepowtarzalna okazja by obejrzeć wiele krótkich filmów. Zanim jednak rozpocznie się seans to oni koordynują wpuszczanie widzów na salę, pilnują by zaproszeni goście trafili na swoje miejsca a i filmowcom nie zabrakło mikrofonu przy rozmowach z widownią.

  • Produkcja

Produkcja to jedna z najciekawszych, ale również mocno angażujących sekcji festiwalowych, która pozwala poznać prawdziwe kulisy organizacji wydarzeń pozakinowych. Tak! Short Waves to nie tylko projekcje w kinie, ale również filmowe domówki, spotkania edukacyjne i branżowe, live cinema i klub festiwalowy. Jeśli lubisz wyzwania to Twój dział.

  • Promocja

Bądź aktywny na facebooku, Instagramie i stronie www lub twórz z nami materiały ukazujące się w prasie i telewizji. W tym dziale będziesz porozumiewać się z naszymi widzami i partnerami poprzez przeróżne kanały. Zarówno lekkie pióra, jak i obycie medialne, umiejętności graficzne i fotograficzne są tutaj bardzo mile widziane.

 

Szukamy osób:

– dyspozycyjnych od 16. do 22. marca  (a także od początku marca dla działu produkcji i promocji),

– biegłych w języku angielskim,

– otwartych na nowe wyzwania,

– odpowiedzialnych i obowiązkowych,

– komunikatywnych,

– pełnych energii do działania! 

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Praca wolontariuszy odbywa się w systemie zmianowym, zgodnie z harmonogramem ustalonym na podstawie dyspozycyjności przedstawionej przez wolontariusza. Szczegółowe zasady pracy w poszczególnych sekcjach zostaną omówione podczas spotkania organizacyjnego, które odbędzie się przed rozpoczęciem festiwalu w terminie wyznaczonym przez organizatora. Organizator nie pokrywa kosztów transportu i zakwaterowania wolontariuszy w trakcie festiwalu.

 

ZAŚWIADCZENIA I PRAKTYKI

Po zakończeniu festiwalu każdy wolontariusz otrzyma zaświadczenie o odbytym wolontariacie. Podczas Short Waves Festival istnieje również możliwość odbycia praktyk studenckich w ramach wolontariatu. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci odbycia praktyk koordynatorce wolontariuszy. Informujemy, że zeszyty praktyk nie zostaną podpisane, jeżeli wolontariusz/ka nie dopełni swoich obowiązków podczas trwania festiwalu.

 

ZGŁOSZENIE

Prosimy o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres wolontariat@shortwaves.pl do 7 lutego 2020.

Osoby niepełnoletnie prosimy o dołączenie zgody rodzica. Formularze dostępne są do pobrania poniżej.

 

Pobierz:

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY SWF 2020

ZGODA OPIEKUNA SWF 2020

 

Wyniki rekrutacji zostaną rozesłane drogą mailową do 17 lutego 2020 roku.