Gotong Royong. Rzeczy które robimy razem

Z przyjemnością informujemy, iż Short Waves Festival po raz kolejny wpisze się w program międzynarodowego projektu artystycznego, którego głównym hasłem jest wspólnota.

Dzięki zaproszeniu jednego z kuratorów, Krzysztofa Łukomskiego, filmy wyselekcjonowane przez programmerów festiwalu wejdą w skład trzymiesięcznej ekspozycji w Warszawie. Od 19 października 2017 do 14 stycznia 2018 zapraszamy na wystawę Gotong Royong. Rzeczy które robimy razem w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Tytułowy termin gotong royong w języku indozyjskim mówi o „rzeczach, które robimy razem, ucząc się ich nazwajem we wspólnym działaniu”. Tytuł ekspozycji jest hołdem dla praktyk nieformalnej edukacji artystycznej oraz społecznej samoorganizacji, charakterystycznych dla tamtejszej kultury, ale stosowanych również na całym świecie.

Przygotowany przez selekcjonerów SWF program filmowy stanowi ważny element ekspozycji – nawiązuje do tematu projektu, ukazując aktualne problemy z każdego zakątka świata. Bohaterami filmów są m. in. samotna matka w boliwijskim obozie dla górników, młoda rodzina imigrantów w Holandii, spokojnie żyjący Lammert, którego życia wywraca się do góry nogami czy grupa współczesnych nomadów na stepowych ziemiach Kirgistanu. Każdy z bohaterów próbuje na swój własny sposób zrozumieć, co znaczy wspólne działanie. Więcej informacji jest dostępne na stronie Centrum:

http://u-jazdowski.pl/program/wystawy/gotong-royong-

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.