Rok po raporcie – spotkanie branży filmowej

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na wydarzenie „Rok po raporcie”, które w ramach Jesieni Filmowej organizowanej przez Fundację Ad Arte, stanowi w głównej mierze spotkanie branży filmowej.

W 2016 roku na zlecenie Estrady Poznańskiej i Poznan Film Commission, Fundacja Ad Arte przygotowała raport opisujący stan kultury filmowej w Poznaniu oraz prognozujący kierunki jej wzmocnienia i rozbudowy. Podczas prac i analiz stało się jasne, że Poznan, posiadając wiele atutów w dziedzinie kultury filmowej, staje się miejscem ważnym na filmowej mapie Polski.

Podczas grudniowego spotkania z udziałem zaproszonych gości omówione zostaną wnioski z Raportu z perspektywy minionego roku.

Na pierwszy plan wysunie się zbadanie aktualnego stanu kultury filmowej w Poznaniu
z tym opisanym w raporcie oraz poddanie analizie zasadności zawartych w raporcie rekomendacji, krytyka analizy wdrożonych zmian i określenie kierunku dalszych działań.

Podczas spotkania swoimi obserwacjami podzielą się zaproszeni goście, lecz głos w dyskusji będą mieli również szansę zabrać zebrani widzowie. Rok po Raporcie ma się bowiem stać rownież pretekstem do ożywienia dyskusji o kondycji kultury filmowej w Poznaniu, nie tylko wśród przedstawicieli branży, ale także wśród Poznaniaków.

Grono zaproszonych gości stanowią:
Jakub Jasiukiewicz – Katedra Intermediów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu
Michał Gramacki – Poznan Film Commission
Szymon Stemplewski – Short Waves Festival
Ewa Kujawińska – Kino Pałacowe
Dariusz Nosal – Krakow Film Commission

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Więcej informacji znajdziecie na Facebooku.

4 grudnia 2017, godzina 18:00
Dom Tramwajarza
Słowackiego 19, Poznań
WSTĘP WOLNY

Serdecznie zapraszamy!

Podczas pokazu we współpracy z KASKcinema w Gent 30 kwietnia 2025 r. zaprezentujemy program RAW, którego kuratorem jest Wout Biesmans. Program powstał na bazie konkursu, który swoją pierwszą odsłonę miał podczas festiwalu Short Waves 2023 roku. RAW został stworzony, aby zapewnić większą widoczność produkcjom, które często znajdują się poza kanonem klasycznych festiwali filmowych ze względu na swoją unikatową sygnaturę. Program ten jest odpowiedzią na szerszą dyskusję na temat tego, kto kształtuje promocję kultury i kto definiuje granice między kinem a sztuką medialną.
RAW oznacza refleksję, przygodę i badania. Spodziewaj się połączenia animacji, multimediów i filmu autorskiego, który stoi na przecięciu kina i eksperymentu. W menu: filmowanie tygrysa tasmańskiego, filmowiec z obsesją na punkcie ping ponga, dwie cyberprzestrzenie – jedna z nich pokazuje delfina w wolnym związku z piętnastoma nadmuchiwanymi zwierzętami, haiku, opowieść o duchach i młodym człowieku, który marzy o tym, by pewnego dnia móc latać.

Po pokazie przygotowanym we współpracy z KASKcinema odbędzie się Q&A z Lucie Grannec i Spencerem Jamesem Bogaertem. 

  • We All Want a Place to Call Our Own / reż. Daniela Delgado Viteri / Ecuador / 2022 / 13’
  • For Mouna / reż. Spencer James Bogaert / Belgium / 2022 / 14’
  • Furrie / reż. Lucie Grannec / France / 2022 / 9’ 
  • Mars / reż. Yann les Jours / France / 2023 / 1’ 
  • Elantra is almost a life / reż. Maja Skjøth Hegelund / United States / 2023 / 7’
  • Di Visi di Pietra Memoria / reż. Andrea Bordoli / Switzerland / 2022 / 9’
  • Enflightenment / reż. Wey Yinn Teo / Malaysia / 2023 / 11’ 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.