European Short Pitch po raz kolejny na Short Waves Festival!

European Short Pitch to niezwykły projekt, który za swój cel objął promocję i wsparcie koprodukcji filmów krótkometrażowych w Europie.

ESP składa się z trzech elementów: warsztatów scenopisarskich, sesji online i forum koprodukcyjnego. Projekt działa od 2007 roku i od tego momentu zaprezentował 220 projektów, w tym produkcje 82 filmów krótkometrażowych.
Realizatorami przedsięwzięcia jest NISI MASA – stowarzyszenie, które integruje organizacje wspierające młodych twórców i ich projekty krótkometrażowe. Na poziomie lokalnym ważną rolę odgrywa Fundacja Ad Arte, która zajmuje się przygotowywaniem forum koprodukcyjnego organizowanego podczas Festiwalu Short Waves w dniach 20. – 25.03.2018.
European Short Pitch ma przede wszystkim na celu wyszukiwanie i wspieranie młodych talentów ze świata filmu, jak i promocji ich dalszych projektów, wzmocnienie przemysłu filmowego, a także stworzenie trwałego dialogu międzykulturowego opartego na budowaniu relacji i wymianie doświadczeń z przedstawicielami europejskiej branży filmowej. Zwieńczeniem forum ESP jest wręczenie nagród w wysokości 1000 euro dla twórców najlepszych prezentacji. Wyboru dokonuje specjalne jury międzynarodowe z branży filmowej. Wydarzenie przyciąga nie tylko uzdolnionych uczestników z całej Europy, wysoce wykwalifikowanych dydaktyków, ale także szerokie grono przedstawicieli międzynarodowego rynku festiwalowego.

W tym roku Fundacja Ad Arte po raz kolejny staje się ważną częścią projektu, współorganizując forum koprodukcyjne European Short Pitch w ramach Short Waves Festival, który odbędzie się w dniach 20. – 25.03.2018.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.