Szczęśliwego Nowego Roku!

W Nowym Roku życzymy wiele szczęścia i pomyślności, a poniżej przedstawiamy krótkie podsumowanie całorocznej działalności Fundacji Ad Arte – organizatora Short Waves Festiwal.

Rok 2017 dobiega końca, a my zaczynamy wspominać, co te dwanaście miesięcy dla nas znaczyło. Fundacja Ad Arte po raz kolejny odbyła bogatą podróż powracając do znanych przestrzeni, zostając na pewnych gruntach, ale także odkrywając nowe światy.
Początek roku był okresem intensywnych przygotowań do naszego największego przedsięwzięcia które kosztuje nas najwięcej pracy i czasu, ale także daje wiele przyjemności i satysfakcji. Mowa oczywiście o Short Waves Festival, który w tym roku odbywał się od 21 do 26 marca. Po raz kolejny zaprezentowaliśmy Wam kilkaset filmów, a festiwal przyciągnął wspaniałych twórców i gości z całego świata oraz wymarzoną publiczność! Główne hasło tegorocznego festiwalu „beyond borders” ukazało, że granice różnych dziedzin sztuki zacierają się, tworząc nowe, fascynujące jakości. Równolegle zainaugurowaliśmy projekt Poznań ID, w ramach którego w Poznaniu odbyło się forum koprodukcyjne European Short Pitch, a także seria warsztatów scenariuszowych dla młodych twórców.
Od marca do czerwca razem we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu zrealizowaliśmy serię pokazów „Kino w Działaniu”, dyskutując na najważniejsze tematy społeczno-polityczne, które spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony publiczności.
Jesteśmy szczęśliwi, że tego lata udało nam się zrealizować profesjonalne kino plenerowe „Baltic Waves”. Podczas wakacji na Przystani Sztuki odbyło się 9 pokazów tematycznych, które pozwoliły na filmową podróż wokół Morza Bałtyckiego oraz urozmaiciły letnie wieczory w mieście Poznań. Wróciliśmy też na sprawdzone tereny, powracając do formuły Jesieni Filmowej. Od września do grudnia zaoferowaliśmy publiczności szereg różnorodnych wydarzeń – od pokazów przedpremierowych, przez fora filmowo-dyskusyjne, po spotkanie przedstawicieli poznańskiej branży filmowej „Rok po raporcie”.
Znanym już poznańskiej publiczności z lat poprzednich pomysłem jest „Short Talk” z Uniwersytetem SPW. W tym roku po raz kolejny sięgnęliśmy do sprawdzonego źródła, które nieustannie cieszy się zainteresowaniem publiczności. Pokaz filmowy połączony z dyskusją tworzy idealną okazję, by razem z widzami i zaproszonymi gośćmi rozmawiać na tematy ważne i aktualne.
Wyjątkową inicjatywą Fundacji jest „Polish Wave” – projekt, który daje nam wiele powodów do dumy. Promuje on polską twórczość filmową poza granicami Polski, odwiedzając niezwykłe miejsca. W tym roku dojechaliśmy do Dublina, Berlina, Tajwanu czy Brazylii! Cieszymy się, że również publiczność zagraniczna ma coraz więcej okazji, by dzięki naszym działaniom poznać polski krótki metraż.
W tym roku Fundacja skupiła się na ożywieniu w szczególności jednej dzielnicy Poznania – Piątkowa. Na przestrzeni trzech miesięcy: października, listopada i grudnia mieszkańcy Piątkowa mieli okazję uczestniczyć w warsztatach, spotkaniach i pokazach filmowych pod hasłem „Projektor Osiedlowy”. Całość odbywała się w szczególnym dla lokalnej społeczności miejscu: w legendarnym kinie „Dąbrówka”.
Rok 2017 był niezwykle bogaty w podróże festiwalowe, które zaczynają być dla zespołu Fundacji przyjemną rutyną. W tym roku odwiedziliśmy ponad 30 festiwali filmowych w Europie! Starannie zbierane doświadczenia są filtrowane w pomysły, które pozwalają na budowanie Short Waves Festiqal, oferującego naszej publiczności wydarzenia w najlepszej jakości i ciekawej formie.
Syci ogromu wyjątkowych doświadczeń roku 2017 powoli porządkujemy przestrzeń na nadchodzące wydarzenia i stajemy się głodni kolejnej fali krótkiego metrażu w najróżniejszych formach w roku przyszłym.

Za ten rok wszystkim Wam bardzo dziękujemy!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.