Short Matters na Short Waves Festival 2018!

Short Matters to filmowa podróż organizowana przez Europejską Akademię Filmową, która prezentuje nominowane filmy krótkometrażowe publiczności w Europie i poza nią.

Program festiwalowy ukazuje panoramę projektów młodych i zdolnych twórców z całej Europy, prezentuje przekrój najważniejszych działań europejskiego kina, umożliwiając wejście w świat krótkiego metrażu szerszej publiczności. Tym razem widz ma okazję poznać m.in. brutalną rzeczywistość jednej z dzielnic Buenos Aires, pozornie beztroskie popołudnie na szwedzkiej plaży, skomplikowane relacje romskiej rodziny w sercu Bukaresztu czy realia ogarniętego wojną domową Belfastu lat 70. Zestaw filmowy składa się z filmów z Austrii, Grecji, Rumunii, Irlandii, Francji, Niemiec, Węgier, Portugalii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Turcji, Wielkiej Brytanii i Holandii.
Inicjatywa odbywa się przy współpracy z wieloma festiwalami filmowymi z całej Europy. Na każdym z nich wybierany jest film, który włączany jest do listy nominowanych krótkich metraży Europejskiej Nagrody Filmowej. Kiedy trasa przez całą Europę z wybranymi produkcjami dobiega końca, jury Europejskiej Akademii Filmowej typuje najlepszy z nich. W tym roku ponad trzy tysiące profesjonalistów branży filmowej zdecydowało się uhonorować film Juanjo Gimenez’a „Timecode”, który został zaprezentowany na gali 30. edycji Europejskich Nagród Filmowych w Berlinie.
W tym roku w tworzeniu programu wzięły udział takie festiwale jak:
Film Fest Gent z Belgii, Valladolid International Film Festival z Hiszpanii, Uppsala International Short Film Festival ze Szwecji, Cork Film Festival z Irlandii, International Film Festival Rotterdam z Holandii, Clermont-Ferrand International Short Film Festival z Francji, Berlin International Film z Niemiec, Tampere Film Festival z Finlandii, Krakow Film Festival z Polski, Curtas Vila do Conde – International Film Festival z Portugalii, Sarajevo Film Festival z Bośni i Hercegowiny, Venice Film Festival z Włoch, International Short Film Festival in Drama z Grecji i Encounters Short Film and Animation Festival Bristol z Wielkiej Brytanii.
W tym roku po raz kolejny mamy ogromną przyjemność gościć program „Short Matters” w ramach Short Waves Festival, który odbywa się od 20 do 25 marca. Wyjątkowości dodaje fakt, że jest to polska premiera wydarzenia.

Pełna lista pokazów Short Matters dostępna jest na oficjalnej stronie programu. 

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

 

 

YOUNG MEN AT THEIR WINDOW,                reż. Loukianos Moshonas
YOU WILL BE FINE, reż. Céline Devaux
THE PARTY, reż. Andrea Harkin

 

 

 

TIMECODE, reż. Juanjo Giménez

 

EN LA BOCA, reż. Matteo Gariglio
COPA-LOCA, reż. Christos Massalas

 

*materiały zdjęciowe udostępnione dzięki uprzejmości Europejskiej Akademii Filmowej

 

 

 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.