„A Wall is a Screen” na Short Waves Festival 2018!

„A Wall Is a Screen” jest ciekawym projektem łączącym zwiedzanie miasta z pokazem filmowym, który powstał w Hamburgu w 2003 roku.

Inspiracją projektu stał się obszar miejski, który zagarnięty przez sferę biznesową i komercyjną, zatracił swój lokalny i ludzki wymiar. Pomysłodawcy w opuszczonych terenach, niezauważalnych ścianach, zapomnianych zakątkach, skomercjalizowanych obiektach odnaleźli potencjał na stworzenie przestrzeni kulturalnej – ekranu, na którym prezentowane są filmy krótkometrażowe. Uczestnicy projektu spacerują po mieście, podążając za przewodnikiem i zatrzymują się przy wybranych ścianach, na których wyświetlane są różnorodne filmy krótkometrażowe.  Trasa zawiera najczęściej od 6 do 8 różnych lokalizacji, pokazując maksymalnie 12-minutowe realizacje. Czas trwania wydarzenia nie powinien przekraczać 1,5 godziny, a jego program ma swój charakterystyczny temat, który buduje związek pomiędzy obszarem filmowym i miejskim, a także jej uczestnikami i przechodniami.Przestrzeń, ludzie, dźwięki miasta i obraz pozostają ze sobą w ścisłej relacji, pozwalając na wyjątkowy odbiór wyświetlanych filmów.
Projekt zdobył już międzynarodowe uznanie, prezentując swój pomysł nie tylko w Europie, ale także na innych kontynentach.

Tym bardziej cieszy nas fakt, że Short Waves Festival ma zaszczyt gościć „A Wall Is A Screen” w ramach tegorocznej edycji festiwalu, która odbędzie się od 20 do 25 marca. Przedstawiciele projektu odwiedzili Poznań i zainspirowani przestrzenią lokalną stworzyli mapę pokazu. Miejsca wyświetlania filmów są jednak trzymane w tajemnicy przed uczestnikami, którzy dowiedzą się o kolejnych punktach trasy w trakcie spaceru. Wydarzenie odbywa się tylko na świeżym powietrzu i w każdych warunkach pogodowych.
Nie możemy się doczekać poznańskiej odsłony “A Wall is A Screen”!

A WALL IS A SCREEN
23.03.2018, godz. 19:30
Start: Stary Rynek , k/ Galerii Miejskiej „Arsenał”
WSTĘP WOLNY

Do zobaczenia!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.