Creativity Talks z British Council na SWF2018!

Cieszymy się, że podczas Short Waves Festival 2018 odbędą się dwa panele dyskusyjne stworzone we współpracy z British Council.
Pierwszy z nich „Film Programming” dotyczyć będzie sztuki programowania festiwalu i roli programerów w przemyśle filmowym. Czy można porównać rolę programera festiwalu do roli kuratora znanej ze świata sztuk wizualnych? Jakie trendy można zauważyć w kreowaniu programów festiwali filmowych? Czy programowanie festiwalu to działanie, które wiąże się z tworzeniem polityki kulturalnej? Postaramy się odpowiedzieć na te i inne pytania podczas sesji panelowej z przybyłymi gośćmi z czterech wiodących europejskich festiwali: Philip Ilson z London Short Film Festival, Sanne Jehoul z Glasgow Short Film Festival, Lucile Bourliaud z Flatpack Festival i Enrico Vannucci z La Biennale di Venezia. The moderator of the discussion will be Laurence Boyce from PÖFF Shorts.
Na drugim panelu dyskusyjnym „Access to audiovisual culture” wraz z zaproszonymi gośćmi z Encounters Short Film Festival zastanowimy się jak wypracować dobre praktyki w zakresie zwiększania dostępności kultury audiowizualnej dla osób z różnego typu niepełnosprawnościami. W ciągu ostatniej dekady twórcy festiwalu przeprowadzili szereg działań warsztatowych i programowych, dzięki którym Encounters Short Film Festival stał się prekursorem wdrażania polityki ułatwiania dostępu do kultury dla osób z niepełnosprawnością.Gośćmi wydarzenia będą Thomas Grimshaw z London Short Film Festival, Marcin Halicki z Fundacji Mili Ludzie oraz Anne Gaschütz z Filmfest Dresden. Moderatorem dyskusji będzie Emilia Mazik z Short Waves Festival. 

Na wydarzenia obowiązują zapisy od 06. marca na adres zapisy@shortwaves.pl.

Creativity Talks: Access to audiovisual culture | 23.03 | Biurowiec Za Bramką | 15:00

Creativity Talks: Film Programming | 24.03 | 13:30 | Biurowiec Za Bramką

Zapraszamy!

 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.