Nabór mieszkań do Random Home Cinema!

Rozpoczynamy nabór mieszkań do Random Home Cinema – na wyjątkowe filmowe domówki!

Dzięki Random Home Cinema masz możliwość stać się częścią Short Waves Festival! Jeśli jesteś gotowy na udostępnienie swojego mieszkania, chcesz zaangażować się w jego aranżację, współtworzyć filmową projekcję – nie czekaj, zgłoś swoje mieszkanie na rhc@shortwaves.pl.

To będzie prawdziwe hygge!

Random Home Cinema to projekt, który ma przybliżyć kinowe doświadczenie w przestrzeni domowej. Już po raz czwarty Short Waves Festival będzie miał okazję zorganizować cztery projekcje filmowe w poznańskich mieszkaniach.

Domowa, prywatna  przestrzeń i osobowość gospodarzy sprawiają, że każdy pokaz ma nieprzeciętny charakter. Konkretny wystrój lokum podyktowany filmowym zestawem, pyszne przekąski i dodatkowe atrakcje sprawią, że Random Home Cinema stanie się wyjątkowym doświadczeniem i miłym wspomnieniem, do którego chętnie będziecie wracać.

Na zgłoszenia czekamy do 2.03.2018.

Zgłoszenie musi zawierać: metraż mieszkania oraz liczbę pokoi, lokalizację, kilka zdjęć poglądowych, kilka słów o gospodarzach i odpowiedź, dlaczego chcielibyście współtworzyć z nami festiwal.

Terminy Random Home Cinema:
21.03. – 24.03. 2018 | g. 20:00

Regulamin Random Home Cinema

Zapraszamy!

Podczas pokazu we współpracy z KASKcinema w Gent 30 kwietnia 2025 r. zaprezentujemy program RAW, którego kuratorem jest Wout Biesmans. Program powstał na bazie konkursu, który swoją pierwszą odsłonę miał podczas festiwalu Short Waves 2023 roku. RAW został stworzony, aby zapewnić większą widoczność produkcjom, które często znajdują się poza kanonem klasycznych festiwali filmowych ze względu na swoją unikatową sygnaturę. Program ten jest odpowiedzią na szerszą dyskusję na temat tego, kto kształtuje promocję kultury i kto definiuje granice między kinem a sztuką medialną.
RAW oznacza refleksję, przygodę i badania. Spodziewaj się połączenia animacji, multimediów i filmu autorskiego, który stoi na przecięciu kina i eksperymentu. W menu: filmowanie tygrysa tasmańskiego, filmowiec z obsesją na punkcie ping ponga, dwie cyberprzestrzenie – jedna z nich pokazuje delfina w wolnym związku z piętnastoma nadmuchiwanymi zwierzętami, haiku, opowieść o duchach i młodym człowieku, który marzy o tym, by pewnego dnia móc latać.

Po pokazie przygotowanym we współpracy z KASKcinema odbędzie się Q&A z Lucie Grannec i Spencerem Jamesem Bogaertem. 

  • We All Want a Place to Call Our Own / reż. Daniela Delgado Viteri / Ecuador / 2022 / 13’
  • For Mouna / reż. Spencer James Bogaert / Belgium / 2022 / 14’
  • Furrie / reż. Lucie Grannec / France / 2022 / 9’ 
  • Mars / reż. Yann les Jours / France / 2023 / 1’ 
  • Elantra is almost a life / reż. Maja Skjøth Hegelund / United States / 2023 / 7’
  • Di Visi di Pietra Memoria / reż. Andrea Bordoli / Switzerland / 2022 / 9’
  • Enflightenment / reż. Wey Yinn Teo / Malaysia / 2023 / 11’ 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.