KINO W DZIAŁANIU powraca!

Z przyjemnością zapraszamy na drugą edycję projektu KINO W DZIAŁANIU: Seanse z Polityką Społeczną UEP, który jest organizowany przez Fundację Ad Arte oraz Uniwersytet Ekonomiczny  w Poznaniu.

Czym jest polityka społeczna i dlaczego warto się nią interesować? Czy edukacja, służba zdrowia i system emerytalny powinny być publiczne czy prywatne? Jak migracje wpływają na rzeczywistość? Jak twórcy filmowi ukazują zmiany otaczającego świata? Pierwsza edycja KINA W DZIAŁANIU udowodniła, że film może pobudzać nas do dyskusji i uwrażliwiać na kwestie społeczne. Kolejne spotkania poświęcimy analizie życia wspólnotowego, migracji z perspektywy kobiet oraz kwestii dostępu do studiów wyższych.

KINO W DZIAŁANIU to inicjatywa, której celem jest  prezentacja najlepszych zaangażowanych społecznie filmów krótkometrażowych połączona z żywą dyskusją z udziałem zaproszonych gości. Dobrane tematycznie produkcje z całego świata będą pretekstem do rozmowy uczestników pokazu oraz ekspertów z danej dziedziny. Wydarzenia mają otwarty charakter – obowiązuje wstęp wolny na wszystkie projekcje.

Projekt jest organizowany przez Fundację Ad Arte oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.

Partnerzy: Estrada Poznańska, Kino Muza, Pawilon.

Harmonogram projekcji:

24.04.2018 godz. 18:00, Kino Muza – Razem czy osobno? Rola polityki społecznej.

5.05.2018, godz. 18:00, Kino Muza – Kobiety migrantki. Migracje i ich społeczne konsekwencje.

5.06.2018, godz. 18:00, Pawilon – Równość w edukacji.

 

Więcej informacji:

www.adarte.pl / www.facebook.com/fundacjaadarte  

www.shortwaves.pl /www.facebook.com/festiwalshortwaves

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.