KINO W DZIAŁANIU powraca!

Z przyjemnością zapraszamy na drugą edycję projektu KINO W DZIAŁANIU: Seanse z Polityką Społeczną UEP, który jest organizowany przez Fundację Ad Arte oraz Uniwersytet Ekonomiczny  w Poznaniu.

Czym jest polityka społeczna i dlaczego warto się nią interesować? Czy edukacja, służba zdrowia i system emerytalny powinny być publiczne czy prywatne? Jak migracje wpływają na rzeczywistość? Jak twórcy filmowi ukazują zmiany otaczającego świata? Pierwsza edycja KINA W DZIAŁANIU udowodniła, że film może pobudzać nas do dyskusji i uwrażliwiać na kwestie społeczne. Kolejne spotkania poświęcimy analizie życia wspólnotowego, migracji z perspektywy kobiet oraz kwestii dostępu do studiów wyższych.

KINO W DZIAŁANIU to inicjatywa, której celem jest  prezentacja najlepszych zaangażowanych społecznie filmów krótkometrażowych połączona z żywą dyskusją z udziałem zaproszonych gości. Dobrane tematycznie produkcje z całego świata będą pretekstem do rozmowy uczestników pokazu oraz ekspertów z danej dziedziny. Wydarzenia mają otwarty charakter – obowiązuje wstęp wolny na wszystkie projekcje.

Projekt jest organizowany przez Fundację Ad Arte oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.

Partnerzy: Estrada Poznańska, Kino Muza, Pawilon.

Harmonogram projekcji:

24.04.2018 godz. 18:00, Kino Muza – Razem czy osobno? Rola polityki społecznej.

5.05.2018, godz. 18:00, Kino Muza – Kobiety migrantki. Migracje i ich społeczne konsekwencje.

5.06.2018, godz. 18:00, Pawilon – Równość w edukacji.

 

Więcej informacji:

www.adarte.pl / www.facebook.com/fundacjaadarte  

www.shortwaves.pl /www.facebook.com/festiwalshortwaves

Podczas pokazu we współpracy z KASKcinema w Gent 30 kwietnia 2025 r. zaprezentujemy program RAW, którego kuratorem jest Wout Biesmans. Program powstał na bazie konkursu, który swoją pierwszą odsłonę miał podczas festiwalu Short Waves 2023 roku. RAW został stworzony, aby zapewnić większą widoczność produkcjom, które często znajdują się poza kanonem klasycznych festiwali filmowych ze względu na swoją unikatową sygnaturę. Program ten jest odpowiedzią na szerszą dyskusję na temat tego, kto kształtuje promocję kultury i kto definiuje granice między kinem a sztuką medialną.
RAW oznacza refleksję, przygodę i badania. Spodziewaj się połączenia animacji, multimediów i filmu autorskiego, który stoi na przecięciu kina i eksperymentu. W menu: filmowanie tygrysa tasmańskiego, filmowiec z obsesją na punkcie ping ponga, dwie cyberprzestrzenie – jedna z nich pokazuje delfina w wolnym związku z piętnastoma nadmuchiwanymi zwierzętami, haiku, opowieść o duchach i młodym człowieku, który marzy o tym, by pewnego dnia móc latać.

Po pokazie przygotowanym we współpracy z KASKcinema odbędzie się Q&A z Lucie Grannec i Spencerem Jamesem Bogaertem. 

  • We All Want a Place to Call Our Own / reż. Daniela Delgado Viteri / Ecuador / 2022 / 13’
  • For Mouna / reż. Spencer James Bogaert / Belgium / 2022 / 14’
  • Furrie / reż. Lucie Grannec / France / 2022 / 9’ 
  • Mars / reż. Yann les Jours / France / 2023 / 1’ 
  • Elantra is almost a life / reż. Maja Skjøth Hegelund / United States / 2023 / 7’
  • Di Visi di Pietra Memoria / reż. Andrea Bordoli / Switzerland / 2022 / 9’
  • Enflightenment / reż. Wey Yinn Teo / Malaysia / 2023 / 11’ 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.