Muzyczny finał Short Waves on Tour!

Krótko, treściwie i z muzyką na żywo! Tak właśnie będziemy świętować finał Short Waves on Tour, czyli objazdowego konkursu polskich filmów krótkometrażowych, który przez ostatnie dwa miesiące odwiedził ponad 30 polskich miast!

Zapraszamy już 16. czerwca 2018 o godz. 18:00 do Kina Rialto w Poznaniu.

W konkursie wzięło udział 5 krajowych produkcji, które były oceniane przez wyjątkowe jury – publiczność. Widzowie zgromadzeni na pokazach w całej Polsce po każdym pokazie głosowali na swojego faworyta. Wyłoniony w ten sposób zwycięzca, otrzyma Nagrodę Publiczności w wysokości 10 tys. złotych, a jej oficjalne wręczenie, a także pokaz nagrodzonego filmu, nastąpi właśnie podczas muzycznego finału konkursowej trasy, o który zadba niebanalny duet SzaZa.

Szamburski i Zakrocki to muzycy, którzy od 1999 roku aktywnie działają w przestrzeni muzyki improwizowanej i sztuki niezależnej. W Kinie Rialto zmierzą się muzycznie z kultowymi filmami animowanymi. Zabiorą nas w autorską podróż przez historię tego gatunku filmowego. Na ekranie zobaczymy m.in. pierwsze prekursorskie poklatkowe animacje Władysława Starewicza, a skończymy na klasyce polskiej animacji z lat 60-tych i 70-tych. Całość będzie podana z charakterystyczną dla duetu SzaZa precyzją i wyobraźnią muzyczną, która podążając za obrazem wejdzie z nim wywrotowy dialog. Klarnet, altówka, mbira, moogi, beatboxy, elektronika i dwie głowy wytrawnych pracowników sekcji interdyscyplinarnej, o to co dla Was przygotowaliśmy!

Z całą pewnością takiego wydarzenia w Poznaniu jeszcze nie było.

Program:
18:00 Koncert duetu SzaZa połączony z pokazem kultowych animowanych filmów
19:00 Ogłoszenie werdyktu i oficjalne wręczenie Nagrody Publiczności
19:10 Projekcja zwycięskiego filmu
Wstęp: 15/20 PLN.
Bilety można nabyć tutaj.

Organizator:
Short Waves Festival, Fundacja Ad Arte, Kino Rialto, SzaZa

Partnerzy:
Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny. FINA Wałbrzyska 3/5, Antistatic, Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych

Więcej info:
www.szaza.pl
www.szaza.bandcamp.com

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.