NABÓR FILMÓW DO SHORT WAVES FESTIVAL 2019 JUŻ OTWARTY!

 

NABÓR FILMÓW DO SHORT WAVES FESTIVAL 2019 JUŻ OTWARTY!

Zgłoś swój film do programu konkursowego najbardziej treściwego festiwalu krótkiego kina!

11. edycja Short Waves Festival odbędzie się w dniach 19.03 – 24.03.2019 r. w Poznaniu.

Na zgłoszenia czekamy do 14.10.2018 r.

 

Filmy można zgłaszać do trzech kategorii:

Konkurs Międzynarodowy
Konkurs  Polski
Dances with Camera

 

Konkurs Międzynarodowy to główny konkurs Festiwalu, do którego przystąpią najlepsze produkcje z całego świata, trwające do 45 min. Tematyka, forma i gatunek nie podlegają ograniczeniom regulaminowym. Celem konkursu jest skonstruowanie różnorodnego programu, który zachwyci publiczność świeżym spojrzeniem na współczesne kino oraz autorskim językiem filmowym.

 

Konkurs Polski przeznaczony jest wyłącznie do filmów wyprodukowanych w Polsce, trwających do 45 min. Tematyka, forma i gatunek nie podlegają ograniczeniom regulaminowym. Konkurs ma na celu zaprezentowanie panoramy najnowszych krótkich form filmowych, widzianej okiem polskich twórców i tym samym, poprzez prezentację na festiwalu, otwarcie im drogi do międzynarodowej kariery.

 

Dances with Camera to międzynarodowy konkurs filmów krótkometrażowych, których wspólnym językiem jest ruch i taniec. Do konkursu przystąpią produkcje taneczne z całego świata, odsłaniające przez widzami nieograniczone możliwości fizycznej ekspresji, wyrażone za pomocą filmowej narracji, niezależnie od formy i gatunku – od fabuł, przez dokumenty, animacje, po projekty eksperymentalne i choreograficzne impresje.

 

Laureatów konkursów wyłoni międzynarodowe jury, które przyzna po trzy nagrody pieniężne. Publiczność zgromadzona na pokazach konkursowych zdecyduje o przyznaniu Nagrody Publiczności. Łączna pula nagród wynosi 50 000 zł.

 

Zgłoszenia filmów przyjmowane są wyłącznie przez Film Festival Life:

 

 

 

 

Regulaminy konkursów dostępne są poniżej.

REGULAMIN DANCES WITH CAMERA 2019

REGULAMIN KONKURSU MIĘDZYNARODOWEGO 2019

REGULAMIN KONKURSU POLSKIEGO 2019

 

Kontakt:

Paulina Wieczorek

koordynatorka konkursów

competitions@shortwaves.pl

paulina@adarte.pl

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.