Sierpniowe pokazy krótkiego kina w Poznaniu.

Jeśli stęskniliście się za pokazami krótkich metraży, mamy dla Was dobrą informację. 10 i 11 sierpnia 2018 zapraszamy na dwa pokazy filmów, które przygotowaliśmy na poznański przegląd filmów Nic Się Tu Nie Dzieje.

Nic Tu Się Nie Dzieje odbędzie się w Poznaniu już po raz trzeci. Przegląd filmów jest efektem współpracy trzech kin studyjnych – Kina Rialto, Kina Muzy i Kina Pałacowego. W programie nie zabraknie filmów krótkometrażowych. W piątkowy wieczór polecamy przygotowany przez nas pokaz filmów SHORTS VS. REALITY, na którym zobaczycie filmy z portfolio Short Waves Festival. Dzień później zapraszamy na FUTURE SHORTS SUMMER SEASON.

SHORTS VS. REALITY
Kino krótkometrażowe bywa nazywane królestwem wolności – bo można w nim więcej pozwolić sobie na więcej swobody, eksperymentu i twórczej ekspresji. Zestaw filmów SHORTS VS. REALITY to program składający się z 6 filmów, w których prawda miesza się z fikcją, sen z jawą, a fantazja może przybierać nieoczekiwane realistyczne formy. Poznajcie z nami buntowników, marzycieli i poszukiwacze przygód, którzy uciekają od zastanej rzeczywistości z niespotykaną energią.

W programie:

COPA-LOCA, reż. Christos Massalas, Grecja, 2017, 14’ Copa-Loca to opuszczony grecki kurort. Paulina żyje w sercu Copa-Loca. Wszyscy się o nią troszczą i ona troszczy się o wszystkich – w każdy możliwy sposób.

LAGI SENANG JAGA SEKANDANG LEMBU | IT’S EASIER TO RAISE CATTLE, reż. Amanda Nell Eu, Malezja, 2017, fabuła, 18’ W odległej malezyjskiej wiosce, dwie nastolatki zaprzyjaźniają się. Kiedy jedna odkrywa mroczne sekrety drugiej, ta obserwuje zmiany zachodzące w nowej przyjaciółce – i nic już nie będzie takie samo.

CONTACT, reż. Alessando Novelli, Hiszpania, 2017, 8’ Gdzieś pomiędzy rzeczywistością a fantazją, poprzez podróż wewnętrzną budzi się kobieca świadomość, która odzwierciedla otaczający ją świat.

SKUGGDJUR | SHADOW ANIMALS, reż. Jerry Carlsson, Szwecja 2017, 22’ Marall idzie z rodzicami na przyjęcie, ma się dobrze zachowywać. Dorośli wokół niej próbują się dopasować do sytuacji – nie każdemu to wychodzi. Nikt poza dziewczynką nie dostrzega cienia krążącego po domu.

GAMECHANGER, reż. Christian van Duuren, Holandia 2016, 10’ W drodze na misję wojskową, Max przypadkowo zaczyna bawić się z dziećmi sąsiadów. Fikcja i rzeczywistość splatają się ze sobą, gdy zabawa w wojnę zaczyna wymykać się spod kontroli.

GUTTEN ER SULTEN | THE HUNGER, reż. Kenneth Karlstad, Norwegia 2017, 20’ Szesnastoletni chłopak szuka towarzystwa lokalnych drobnych przestępców, aby udowodnić swój hart ducha. Pełna ekspresji gotycka opowieść o życiu na przedmieściach, dojrzewaniu i poszukiwaniach wrażeń w młodym wieku.

Z kolei 11.08 zapraszamy do Kino Rialto na pokaz Future Shorts Summer Season 2018 – specjalnej selekcji krótkich metraży przygotowanej we współpracy z londyńską organizacją Future Shorts.

Pełny program pokazu znajdziecie tutaj, polecamy także wydarzenie na Facebooku.

10.08., g. 21.30 | SHORTS VS. REALITY | Kino Muza – Scena na piętrze| Bilet: 15 zł – kup online.

11.08., g. 21:30 | FUTURE SHORTS SUMMER SEASON 2018 |Kino Rialto| Bilet: 15 zł – kup online.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.