POLSKIE KINO ZNOWU W GRZE!

Zgłoś swój film do Konkursu Polskiego na 11. Short Waves Festival. Termin zgłoszeń: 14.10.2018!

Konkurs Polski jest skierowany do wszystkich rodzimych twórców — poza określonym czasem trwania filmów (do 45 minut), żaden z aspektów produkcji nie jest ograniczony regulaminem. Dowolność formy, tematyki i gatunku filmów pozwala na prezentację pełnej panoramy najnowszych form krótkometrażowych powstałych nie wcześniej niż w 2017 roku. Jest to idealna okazja do zaprezentowania widzom różnorodności polskich shortów i podzielenia się tym, co w nich najciekawsze oraz otwarcia reżyserom drogi do międzynarodowej kariery.  

Nabór na ubiegłą edycję Konkursu Polskiego Short Waves Festival zaobfitował setkami zgłoszeń. Każdy z filmów, w trosce o obiektywną ocenę, został obejrzany przez minimum dwóch selekcjonerów. Efektem końcowym były trzy  bloki tematyczne, w których zaprezentowano łącznie 12 tytułów.

W roku 2019 międzynarodowe jury wyłoni laureatów w Konkursie Polskim, którym przyzna nagrody pieniężne. Dodatkowo publiczność zgromadzona na pokazach będzie decydować o przyznaniu Nagrody Publiczności. Laureatami ubiegłej edycji zostały filmy w reżyserii Damiana Kocura, Emi Buchwald, Jakuba Radeja i Kordiana Kądzieli, a pula nagród wyniosła 16 000 złotych. W skład jury weszli krytyk filmowy Piotr Czerkawski oraz programerzy festiwali: Giulio Vita z La Guarimba i Laura Walde ze szwajcarskiego Internationale Kurzfilmtage Winterthur.
W roku 2017 oprócz czterech nagród jury przyznało dodatkowe wyróżnienie, a laureatami zostali Emi Buchwald, Artur Hanaj, Agnieszka Elbanowska oraz Zofia Kowalewska. Jak co roku, w skład jury weszły trzy osoby wywodzące się z branży filmowej: Ananda Pelleri, Michał Marczak i Viviana Carlet.

Emi Buchwald odbiera II Nagrodę w Konkursie Polskim w 2018 roku za film „Heimat”.

Zgłoszenia filmów przyjmowane są wyłącznie przez Film Festival Life – link.

Pełna informacja o naborze wraz z regulaminem konkursu jest dostępna tutaj.

Kontakt:
Paulina Wieczorek – koordynatorka konkursów
competitions@shortwaves.pl / paulina@adarte.pl
Bądź na bieżąco i obserwuj nas na Facebooku i Instagramie!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.