Warsztaty programowania w Processingu – ruszyły zapisy!

W świecie sztuki i kultury coraz częściej pojawiają się generatywne instalacje oparte na nowoczesnych technologiach, które pozwalają w prosty sposób stworzyć fascynujące widza materiały. Jednym z narzędzi wykorzystywanych przez artystów, designerów i programistów jest Processing. Umożliwia osiągnięcie atrakcyjnych wizualnie efektów w krótkim czasie bez specjalistycznej wiedzy z dziedziny informatyki. Podczas warsztatów prowadzonych przez Szymona Kaliskiego uczestnicy będą mieli okazję stworzyć formuły, dzięki którym przekształcą własne materiały wideo tworząc zupełnie nowe formy.

Prowadzący:
Szymon Kaliski
Kreatywny programista i artysta multimedialny działający na pograniczu sztuki i technologii. Założyciel studia kreatywnych technologii flow/control. Pasjonat nowych mediów, eksperymentalnego ambientu, wizualizacji danych i sztuki generatywnej.
www.szymonkaliski.com
www.flow-control.io

Termin warsztatów: 15.12.2018, Coworking Lab, Zwierzyniecka 20, Poznań
UWAGA: Warsztat jest darmowy, ale obowiązują zapisy!
Prosimy o zgłoszenia do 8.12.2018 na adres: fundacja@adarte.pl z krótką informacją, dlaczego chcielibyście wziąć udział w warsztatach. Zgłoszenie jest jednoznaczne z akceptacją Regulamin Warsztatów programowania w Processingu

Organizator: Fundacja Ad Arte

Projekt realizowany w ramach projektu POZNAŃ ID finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Podczas pokazu we współpracy z KASKcinema w Gent 30 kwietnia 2025 r. zaprezentujemy program RAW, którego kuratorem jest Wout Biesmans. Program powstał na bazie konkursu, który swoją pierwszą odsłonę miał podczas festiwalu Short Waves 2023 roku. RAW został stworzony, aby zapewnić większą widoczność produkcjom, które często znajdują się poza kanonem klasycznych festiwali filmowych ze względu na swoją unikatową sygnaturę. Program ten jest odpowiedzią na szerszą dyskusję na temat tego, kto kształtuje promocję kultury i kto definiuje granice między kinem a sztuką medialną.
RAW oznacza refleksję, przygodę i badania. Spodziewaj się połączenia animacji, multimediów i filmu autorskiego, który stoi na przecięciu kina i eksperymentu. W menu: filmowanie tygrysa tasmańskiego, filmowiec z obsesją na punkcie ping ponga, dwie cyberprzestrzenie – jedna z nich pokazuje delfina w wolnym związku z piętnastoma nadmuchiwanymi zwierzętami, haiku, opowieść o duchach i młodym człowieku, który marzy o tym, by pewnego dnia móc latać.

Po pokazie przygotowanym we współpracy z KASKcinema odbędzie się Q&A z Lucie Grannec i Spencerem Jamesem Bogaertem. 

  • We All Want a Place to Call Our Own / reż. Daniela Delgado Viteri / Ecuador / 2022 / 13’
  • For Mouna / reż. Spencer James Bogaert / Belgium / 2022 / 14’
  • Furrie / reż. Lucie Grannec / France / 2022 / 9’ 
  • Mars / reż. Yann les Jours / France / 2023 / 1’ 
  • Elantra is almost a life / reż. Maja Skjøth Hegelund / United States / 2023 / 7’
  • Di Visi di Pietra Memoria / reż. Andrea Bordoli / Switzerland / 2022 / 9’
  • Enflightenment / reż. Wey Yinn Teo / Malaysia / 2023 / 11’ 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.