Short Waves Festival 2019: zaczynamy odliczanie!

SAVE THE DATE:
SHORT WAVES FESTIVAL 2019
19 – 24.03.2019 |Poznań

Już za 3 miesiące w Poznaniu po raz jedenasty odbędzie się Short Waves Festival. Druga połowa marca w stolicy Wielkopolski wypełniona zostanie kinem krótkometrażowym z całego świata. W trakcie dziesięciu lat tworzenia festiwalu stał się on rozpoznawalny wśród polskiej i europejskiej publiczności, a dla Poznaniaków to prawdziwe święto kina w ich mieście. Każdego roku 6 festiwalowych dni to ponad 60 wydarzeń, 300 filmów i około 7000 miłośników krótkich form filmowych uczestniczących w pokazach.

Festiwal to przede wszystkim różnorodność: gatunkowa, stylistyczna, estetyczna i tematyczna. Przejawia się ona nie tylko w zróżnicowaniu filmów, ale też w sposobie ich prezentacji. Pokazy konkursowe klasycznie oglądamy w kinie, teledyski w klubie festiwalowym, a na sekretnych domówkach i w ramach KINO FORMY czeka na nas dodatkowa oprawa muzyczna i performatywna. Różnorodna jest nasza publiczność, dlatego w programie znajdą się także filmy dla dzieci, seniorów i osób z niepełnosprawnościami.

KONKURSY

Trzonem programu festiwalu jest program konkursowy – w ramach przyszłorocznej edycji zostaną zrealizowane 4 konkursy: Konkurs Międzynarodowy, otwarty na filmy z całego świata trwające do 30 min., Konkurs Polski dedykowany wyłącznie krajowym produkcjom, Dances with Camera – wyjątkowy konkurs filmów tańca oraz Urban View, czyli przegląd filmów o architekturze i przestrzeni miejskiej. Pula nagród w konkursach wynosi 52 tys. złotych, a o ich przyznaniu zadecyduje międzynarodowe jury oraz publiczność. Oficjalne wyniki programów konkursowych zostaną ogłoszone na początku stycznia 2019.

OUTSIDE THE BOX: Fokus na Azję Południowo – Wschodnią

Hasło przewodnie festiwalu związane jest głównie z programem fokusowym – bliższym spojrzeniem na wybraną kinematografię. W ubiegłych latach bohaterami fokusu były Niemcy i Wielka Brytania, tym razem fokus dotyczy regionu. Skupimy się na kinematografii Azji Południowo – Wschodniej. Specjalnie przygotowane pokazy filmowe przybliżą estetykę i wyobraźnię twórców z Tajlandii, Malezji, Filipin oraz Indonezji. Program przygotuje pochodzący z Bangkoku kurator filmowy John Badalu, który jest konsultantem programowym Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Berlinale.  

Hasło OUTSIDE THE BOX / „z innej perspektywy” odnosi się także do poszukiwań szerszego  spojrzenia na przyszłość kina, nowych pomysłów na programowanie festiwalu i promowanie sztuki filmowej wśród widzów. O tych zagadnieniach podczas festiwalu będziemy rozmawiać także w ramach wydarzeń branżowych i edukacyjnych.

Więcej informacji o festiwalu:

Facebook / Instagram / Twitter

Informacja prasowa do pobrania:

SWF2019_info_prasowe_1

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.