Ostatnie spotkanie Klubu Krótkiego Kina przed wakacjami!

Zapraszamy na specjalny pokaz GIRL SHORTS do Kina Pałacowego!

Nie mogę uwierzyć, że to wciąż kontrowersyjne, kiedy kobiety nie przepraszają za to, że istnieją. — mówi jedna z bohaterek filmu “Juck”. Ostatnie spotkanie Klubu Krótkiego Kina przed wakacjami ukaże silną pozycję kobiet w społeczeństwie i obszarze filmu. Pięć obrazów, które zobaczymy, to historie walki przeciwko niesprawiedliwości systemowej, męskiej dominacji, konserwatywnej tradycji czy własnym ograniczeniom. Inspirujące historie o przyjaźni, tajemnicy i kobiecej solidarności.

Wprowadzenie: Emilia Mazik

PROGRAM:

JUCK, reż. Olivia Kastebring, Julia Gumpert, Ulrika Bandeira, dokument, Szwecja 2017, 18’
JUCK po szwedzku znaczy “pchnięcie”. JUCK mówi o wolności, ekspresji, seksualności, zabawie i poszerzaniu perspektyw dotyczących feminizmu i płci.

37 days, reż.  Nikoleta Leousi, fabuła, Grecja 2018, 23’
Kiedy Maria, młoda kobieta w ciąży zostaje zwolniona z pracy, postanawia rozpocząć strajk ciążowy.

Invisible Barriers, reż. Mustashrik Mahbub, animacja, Wielka Brytania 2016, 2’
Inspirujący krótki metraż, który daje poczucie siły i wiary kobietom żyjącym w trudnych warunkach na całym świecie.

It’s Easier to Raise Cattle, reż. Amanda Nell Eu, fabuła, Malezja 2017, 18’
W odległej wiosce, dwie nastolatki łączy osobliwa przyjaźń. Kiedy jedna odkrywa mroczne sekrety drugiej, zaczyna obserwować zmiany zachodzące w nowej przyjaciółce, kumulujące się w formie przemocy, potworności i namiętności.

#sovitus (#bearwithme), reż. Ulla Heikkilä, fabuła, Finlandia 2017, 10’
Madde jest na zakupach ze swoimi najlepszymi przyjaciółkami, kiedy nagle spotyka ciemną postać z jej przeszłości: jej najlepszą przyjaciółkę Elsi. Straumatyzowana i spanikowana Madde próbuje się ukryć. Jednak jej przyjaciółki na to nie pozwalają.
Komedia o kobiecej sile i przyjaźni, która zostaje na zawsze.

Łączny czas: 71’

Klub Krótkiego Kina powrócił – znów poniedziałki w Kinie Pałacowym należą do krótkiego metrażu! W ramach cyklu zobaczymy najlepsze krótkie filmy ze świata w całym bogactwie ich różnorodności. Na ekranie zagoszczą fabuły, animacje, dokumenty oraz filmy eksperymentalne zrealizowane zarówno przez obiecujących debiutantów, jak i uznane postaci ze świata filmu. Całoroczny program obejmie pokazy produkcji nagradzanych na festiwalach, pokazy tematyczne, spotkania z twórcami i wiele, wiele innych.

Partner cyklu: Fundacja Ad Arte
Bilety: 10 zł – do nabycia w kasie kina lub na portalu bilety24.pl

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.