Weekly: Film&Music w ramach Fort Fest Carnaval!

Nietypowe lokalizacje, świeży repertuar, premierowe projekcje. WEEKLY to miejski przegląd filmowy, w ramach którego zobaczycie filmy poświęcone czterem obszarom tematycznym: muzyce, architekturze, sztukom wizualnym oraz nowym technologiom. Program obejmie najnowsze produkcje filmowe z całego świata ukazujące pełne spektrum formalne i gatunkowe — zarówno filmy krótkometrażowe, pełnometrażowe fabuły, jak i filmy dokumentalne, których premiery odbywały się na festiwalach filmowych w Rotterdamie, czy Berlinie.

Zaczynamy od mocnego dźwiękowego uderzenia – w ramach Fort Fest Carnaval 2019 / Fort II, Poznań zapraszamy na pokaz filmów, które eksplorują świat muzyki. W programie: początki sowieckiej sceny techno, pulsujące energią teledyski prosto z Londynu, historia kariery M.I.A oraz najlepsze videoclipy pokazywane w tym roku na Short Waves Festival.
Wstęp wolny dla uczestników Fort Fest Carnaval!

Program filmowy:

6.06.2019
Era of Dance, reż. Viktors Buda, Łotwa/Rosja 2018, dokument, 81 min.
Poznańska premiera dokumentu muzycznego „Era of Dance”, który pokazuje historię sowieckiej techno rewolucji. Wyreżyserowany przez Viktorsa Buda film opowiada o początkach sceny rave i złotej erze kultury techno w regionie. Film prezentowany na wielu prestiżowych festiwalach filmowych.

7.06.2019
Pokaz Videoclipów: London Short Film Festival, 80 min.
Filmy krótkometrażowe łączące wizję z dźwiękiem, od teledysków po wizualne uczty z innowacyjnymi soundtrackami, różnorodne gatunki – od animacji po kawałki taneczne, sci-fi, aż po dramat. Każdy gust muzyczny znajdzie coś dla siebie: od techno tworzonego przez duo Underworld po pop w najczystszej postaci od Years & Years, grime od Mike GLC, czy pełne uczucia R&B pobłogosławione przez Beyoncé od Chloe X Halle. A do tego The Coral i Pissed Jeans dostarczą poezji słowa mówionego. Kurator: Philip Ilson

8.06.2019
Awesome Shorts: YouTube challenge, 60 min.
W luźnym tłumaczeniu: najlepszy, niesamowity, nietuzinkowy, niepowtarzalny, nieoczywisty – po prostu AWESOME. Ten program to nieprzewidywalny rollercoaster, szalona jazda przez to, co jest “najbardziej” wizualnie i muzyczne na YouTube. Tylko tutaj znajdziecie zaskakujące zastosowanie green screenu, memy i gify w każdej postaci, found footage, najlepsze taneczne ruchy, jakie widział świat, ładne obrazki i krótkie historie pewnych miłości. Poznacie kolesia, który poleciał do Japonii tylko po to, żeby zaśpiewać Mamma Mia w dużej zimnej rzece. Będą produkcje z niskim budżetem i te z wysokim, znane i nieznane, polskie akcenty, totalny profesjonalizm i czysta amatorszczyzna oraz dużo dobrej muzyki. Jednym słowem WSZYSTKO. Najlepiej.

9.06.2019
MATANGI / MAYA / MIA, reż. Stephen Loveridge, Sri Lanka/UK/USA 2018, dokument 95 min.
Matangi/Maya/M.I.A. to film złożony z osobistych taśm, które Maya i jej najbliżsi przyjaciele nagrywali przez ostatnie 22 lata. Ukazują one jej podróż od nastoletniej imigrantki mieszkającej w londynie do światowej gwiazdy pop M.I.A. Czerpiąc ze swoich korzeni Maya stworzyła patchworkowa tożsamość, która zawiera elementy z każdego etapu jej życia, dzwiekową paletę, na ktorej zmieszala tamilską politykę, art punk, hip hopowe beaty oraz wielokulturowość.

Kolejna odsłona WEEKLY już w sierpniu.

Do zobaczenia!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.