Wakacyjne krótkie kino w lipcu.

Oto jakie filmy krótkometrażowe przygotowaliśmy dla Was do obejrzenia w chwili wytchnienia od wakacyjnych wojaży.

 

Zapraszamy na pokaz zestawu filmów krótkometrażowych, który udowadnia, że relacje między człowiekiem a zwierzęciem nigdy nie były równie skomplikowane. Kurczak jako zwierzątko domowe? Hobbystyczne polowanie? A może by tak rzucić pracę w korporacji i zostać niedźwiedzicą? W tej wielogatunkowej selekcji w całego świata nie zabraknie trudnych decyzji, lekcji tolerancji, a także dużej dawki poczucia humoru. Bo w końcu nawet plankton może mieć kryzys egzystencjalny.

W programie znalazło się 6 filmów z krajów takich jak Japonia, Szwecja, Polska, Norwegia, Wielka Brytania oraz Indie. Zobaczymy zarówno animacje, dokumenty, jak i film fabularny. Wstęp wolny!

 

PROGRAM:

 

 

Tungrus, reż. Rishi Chandna, dokument, Indie 2018, 14’
Obserwacja tygodnia z życia domowników klasy średniej w Bombaju, które przewraca się do góry nogami, gdy ojciec rodziny przynosi do domu pisklę do zabawy dla swoich kotów.

 

 

 

 

Łowy, reż. Mateusz Jarmoliński, animacja, Polska 2018, 10’
Podczas wakacji na prowincji jedenastoletni chłopiec po raz pierwszy doświadcza zdarzeń, które ukazują prawdziwą naturę przemocy

 

 

 

 

 

Neko No Hi (Cat Days), reż. Jon Frickey, animacja, Niemcy/Japonia 2018, 11’
Jiro, mały chłopiec, źle się czuje. Jego ojciec zabiera go do lekarki, która diagnozuje u niego nieszkodliwą przypadłość, jednak wstrząsającą dla jego tożsamości.

 

 

 

 

 

Life with Herman H. Rot, reż. Chintis Lundgren, animacja, Chorwacja 2015, 11’
Herman jest punkowym szczurem, mieszkającym samotnie w zabałaganionym mieszkaniu. Gdy po pijaku wraca do domu, zostaje zauważony przez uroczą burżuazyjną kotkę, która następnie zjawia się u jego drzwi. Z wszystkim, co posiada.

 

 

 

 

 

The Bear, reż. Johannes Stjärne Nilsson, fabuła, Szwecja 2018, 19’
Odnosząca sukcesy kobieta jest zmęczona życiem jako człowiek. Kupuje kostium niedźwiedzia i wyrusza w dzicz. Gdy cywilizacja w końcu ją dopada, jest zmuszona wybrać, do którego świata tak naprawdę należy.

 

 

 

 

 

Plankton, reż. Gustaf Lindstrom, animacja, Wielka Brytania 2018, 6’
Zbiór pomysłów i aspiracji, które krążą na końcu łańcucha pokarmowego. Poprzez zwyczajne dialogi pomiędzy mikroorganizmami film porusza takie kwestie jak niepewność, brak wiary w siebie, życiowe wybory oraz hierarchie społeczne.

Całkowity czas pokazu: 70’

Widzimy się na miejscu! 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.