Nabór do 12. edycji SWF już niedługo!

Już 12 sierpnia rozpoczynamy nabór do 12. edycji Short Waves Festival, który odbędzie się od 17 do 22 marca 2020 roku. 

Filmy będzie można zgłaszać do następujących konkursów:
Konkurs Międzynarodowy
Konkurs Polski
Dances With Camera
Urban View

Konkurs Międzynarodowy to najbardziej prestiżowy konkurs Festiwalu, do którego przystąpią najlepsze produkcje z całego świata, trwające do 30 min. Tematyka, forma i gatunek nie podlegają ograniczeniom regulaminowym. Celem konkursu jest skonstruowanie różnorodnego programu, który zachwyci publiczność świeżym spojrzeniem na współczesne kino oraz autorskim językiem filmowym.

Konkurs Polski przeznaczony jest wyłącznie do filmów krótkometrażowych wyprodukowanych w Polsce. Tematyka, forma i gatunek nie podlegają ograniczeniom regulaminowym. Konkurs ma na celu zaprezentowanie panoramy najnowszych krótkich form filmowych, widzianej okiem polskich twórców i tym samym, poprzez prezentację na festiwalu, otwarcie im drogi do międzynarodowej kariery.

Dances with Camera to międzynarodowy konkurs filmów krótkometrażowych, których wspólnym językiem jest ruch i taniec. Do konkursu przystąpią produkcje taneczne z całego świata, odsłaniające przez widzami nieograniczone możliwości fizycznej ekspresji, wyrażone za pomocą filmowej narracji, niezależnie od formy i gatunku – od fabuł, przez dokumenty, animacje, po projekty eksperymentalne i choreograficzne impresje.

Urban View to międzynarodowy konkurs filmów związanych z architekturą, urbanistyką i designem rozumianych zarówno jako dziedziny sztuki, jak i ich aspekty społeczne, kulturowe bądź ekonomiczne. Budynek, ulica, park czy obiekt nie mogą stanowić jedynie scenografii, tła dla fabuły, lecz muszą pełnić kluczową dla filmu rolę. Do konkursu Urban View dopuszczone są formy fabularne, dokumenty, animacje, teledyski oraz eksperymenty.

 

Zgłoszenia filmów do Konkursów przyjmowane są wyłącznie przez portal FilmFreeway:
https://filmfreeway.com/festival/ShortWavesFestival

Zgłoś swój film!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.