Dziękujemy Wam za wspólne lato!

Lato spędziliśmy w doborowym towarzystwie filmów krótko- oraz długometrażowych. Nasze letnie wydarzenia rozpoczął cykl, współorganizowany z Concordia DesignArt of Life, gdzie pokazaliśmy 8 filmów pełnometrażowych osadzonych w inspirującym świecie szeroko rozumianej sztuki. Pierwsza odsłona Weekly zawitała do Fort Fest Carnaval, łączyła w sobie film i muzykę w klimatycznej przestrzeni Fortu. Kolejnym punktem na naszej wydarzeniowej trasie było Święto Krótkiego Kina w Winiarni Pod Czarnym Kotem, gdzie stawiliście się tłumnie, żeby obejrzeć wybór 5 filmów z tegorocznego konkursu międzynarodowego 11. edycji Short Waves Festival.

W ramach organizowanego przez Bramę Poznania cyklu kulturalno-przyrodniczego – Rzeka Żywa, zaprezentowaliśmy zwierzęce krótkie metraże. Nad Wartę dotrał również cykl Weekly, prezentujący filmy powiązane tematyką architektury. W ramach architektonicznego Weekly zawitał do nas Thomas Randall Page – londyński architekt, który opowiedział nam o swoich projektach, a wszystko to w pięknych okolicznościach przyrody.

Nie samym Poznaniem fundacja żyje, bo jak zapewne wiecie, Short Waves Festival wpływa na Wielkopolskę, co zaowocowało m.in. Weekendem z architekturą w gnieźnieńskiej Latarnii na Wenei. Z kolei z programem Summer Shorts odwiedziliśmy Kino Amok oraz Kino Forum. Poznańskie plenerowe pokazy zamknął grunwaldzki pokaz filmów o miłości. Pomimo nadciągającej jesiennej niepogody, my nie przestajemy działać! Zapraszamy Was na kolejne wydarzenia z cyklu Weekly oraz kinowe pokazy Manhattan Short 2019Sundance Shorts Tour 2019.

 

fot. Dawid Majewski

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.