Krótkometrażowy powrót do szkoły

Sezon letnich plenerów już za nami, jednak nie zatrzymujemy się i mamy dla Was kolejne wydarzenia m.in. z cyklu WEEKLY, gdzie zaprezentujemy krótkie metraże traktujące o technologii i jej wpływie na rzeczywistość, a także powiązaniach między sztuką a filmem.

 

Trzecia odsłona Weekly – miejskiego przeglądu filmowego poświęcona będzie nowym technologiom, wpływowi rozwoju nauki na życie człowieka i odbędzie się we współpracy z Politechniką Poznańską. Na wszystkie wydarzenia – wstęp wolny!

 

30.09.2019 /poniedziałek/ Manhattan Short 2019 w Kinie Rialto
Największy festiwal filmowy na świecie powraca do Poznania! Od 27 września do 7 października 100000 miłośników krótkiego metrażu w ponad 250 miastach na 6 kontynentach spotka się w kinach, muzeach i w barach w jednym celu… by obejrzeć i zagłosować na finałowe filmy 22. odsłony Manhattan Short Film Festival. Jedyny pokaz w Poznaniu!

 

2-3.10.2019 /środa, czwartek/ Weekly: Film & Art w Pawilonie
Czwarta i ostatnia tegoroczna odsłona WEEKLY – miejskiego przeglądu filmowego zajmie się związkami między sztuką a filmem i odbędzie się we współpracy z Pawilonem. Na wszystkie wydarzenia – wstęp wolny!

 

Program ukaże jak pojemne i plastyczne jest współczesne medium dokumentu – zobaczymy filmy eksperymentalne, fabularyzowane, czy nawiązujące do formatu video-eseju. Dzieli je wiele, ale łączy ostrość spojrzenia na problemy współczesnego świata, poczucie humoru i wiara, że dokument to wciąż gatunek, który buduje mosty między ludźmi.

 

Najlepsze krótkie metraże z kultowego festiwalu znowu w Polsce! Festiwal Sundance od ponad 30 lat jest powszechnie uznawany za doskonały punkt wyjścia dla niezależnych twórców. Pokaz Sundance Shorts Tour 2019 to sześć tytułów wyselekcjonowanych z tegorocznej edycji festiwalu o łącznej długości 90 minut.

 

Do zobaczenia!

 

fot. Dawid Majewski Foto\Video

 

#back2school

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.