Krótkometrażowy powrót do szkoły

Sezon letnich plenerów już za nami, jednak nie zatrzymujemy się i mamy dla Was kolejne wydarzenia m.in. z cyklu WEEKLY, gdzie zaprezentujemy krótkie metraże traktujące o technologii i jej wpływie na rzeczywistość, a także powiązaniach między sztuką a filmem.

 

Trzecia odsłona Weekly – miejskiego przeglądu filmowego poświęcona będzie nowym technologiom, wpływowi rozwoju nauki na życie człowieka i odbędzie się we współpracy z Politechniką Poznańską. Na wszystkie wydarzenia – wstęp wolny!

 

30.09.2019 /poniedziałek/ Manhattan Short 2019 w Kinie Rialto
Największy festiwal filmowy na świecie powraca do Poznania! Od 27 września do 7 października 100000 miłośników krótkiego metrażu w ponad 250 miastach na 6 kontynentach spotka się w kinach, muzeach i w barach w jednym celu… by obejrzeć i zagłosować na finałowe filmy 22. odsłony Manhattan Short Film Festival. Jedyny pokaz w Poznaniu!

 

2-3.10.2019 /środa, czwartek/ Weekly: Film & Art w Pawilonie
Czwarta i ostatnia tegoroczna odsłona WEEKLY – miejskiego przeglądu filmowego zajmie się związkami między sztuką a filmem i odbędzie się we współpracy z Pawilonem. Na wszystkie wydarzenia – wstęp wolny!

 

Program ukaże jak pojemne i plastyczne jest współczesne medium dokumentu – zobaczymy filmy eksperymentalne, fabularyzowane, czy nawiązujące do formatu video-eseju. Dzieli je wiele, ale łączy ostrość spojrzenia na problemy współczesnego świata, poczucie humoru i wiara, że dokument to wciąż gatunek, który buduje mosty między ludźmi.

 

Najlepsze krótkie metraże z kultowego festiwalu znowu w Polsce! Festiwal Sundance od ponad 30 lat jest powszechnie uznawany za doskonały punkt wyjścia dla niezależnych twórców. Pokaz Sundance Shorts Tour 2019 to sześć tytułów wyselekcjonowanych z tegorocznej edycji festiwalu o łącznej długości 90 minut.

 

Do zobaczenia!

 

fot. Dawid Majewski Foto\Video

 

#back2school

Podczas pokazu we współpracy z KASKcinema w Gent 30 kwietnia 2025 r. zaprezentujemy program RAW, którego kuratorem jest Wout Biesmans. Program powstał na bazie konkursu, który swoją pierwszą odsłonę miał podczas festiwalu Short Waves 2023 roku. RAW został stworzony, aby zapewnić większą widoczność produkcjom, które często znajdują się poza kanonem klasycznych festiwali filmowych ze względu na swoją unikatową sygnaturę. Program ten jest odpowiedzią na szerszą dyskusję na temat tego, kto kształtuje promocję kultury i kto definiuje granice między kinem a sztuką medialną.
RAW oznacza refleksję, przygodę i badania. Spodziewaj się połączenia animacji, multimediów i filmu autorskiego, który stoi na przecięciu kina i eksperymentu. W menu: filmowanie tygrysa tasmańskiego, filmowiec z obsesją na punkcie ping ponga, dwie cyberprzestrzenie – jedna z nich pokazuje delfina w wolnym związku z piętnastoma nadmuchiwanymi zwierzętami, haiku, opowieść o duchach i młodym człowieku, który marzy o tym, by pewnego dnia móc latać.

Po pokazie przygotowanym we współpracy z KASKcinema odbędzie się Q&A z Lucie Grannec i Spencerem Jamesem Bogaertem. 

  • We All Want a Place to Call Our Own / reż. Daniela Delgado Viteri / Ecuador / 2022 / 13’
  • For Mouna / reż. Spencer James Bogaert / Belgium / 2022 / 14’
  • Furrie / reż. Lucie Grannec / France / 2022 / 9’ 
  • Mars / reż. Yann les Jours / France / 2023 / 1’ 
  • Elantra is almost a life / reż. Maja Skjøth Hegelund / United States / 2023 / 7’
  • Di Visi di Pietra Memoria / reż. Andrea Bordoli / Switzerland / 2022 / 9’
  • Enflightenment / reż. Wey Yinn Teo / Malaysia / 2023 / 11’ 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.