Klub Krótkiego Kina: Krótkie filmy o architekturze

Po zeszłorocznym sukcesie programu krótkich filmów o architekturze, mieście i designie zapraszamy na kolejną prezentację najlepszych filmów wyselekcjonowanych z selekcji konkursu URBAN VIEW. Wprowadzenie: Emilia Mazik

Dzięki selekcji filmowej Urban View przeniesiemy się w miejsca, gdzie estetyka pięknych kadrów spotyka się z realnymi problemami społecznymi, a wykorzystanie komputerowych elementów obudzi pytania dotyczące współczesnej architektury i ukaże alternatywne spojrzenie na miejskość. Za pomocą unikatowych, eksperymentalnych technik autorzy filmów pytają o kondycję współczesnego świata zurbanizowanego, odczuwanie miasta przez ich użytkowników, a także generowanie nierówności społecznych, które architektura zdaje się żywo odzwierciedlać.

 

Program:

Turtles Are Always Home, reż. Rawane Nassif, eksperyment, Kanada/Liban/Katar 2017, 12’

Krótki esej na temat znaczenia domu i poszukiwania go w przejściowym otoczeniu. Osobista podróż z małą kamerą, która z ciekawością obserwuje budynki tylko po to, by znaleźć w nich swoje odbicie.


Shmama, reż. Miki Polonski, fabuła, Izrael 2017, 26’

W ciągu dnia Leah pracuje jako pokojówka w hotelu, podczas gdy jej córka, Meital, nocami śpiewa w hotelowym lobby. Żyją uwięzione w swojej relacji, otoczone Morzem Martwym.


All Inclusive, reż. Corina Schwingruber Ilić, dokument, Szwajcaria 2018, 10’

Wpływ masowej rozrywki na pełnym morzu.


Construction Lines, reż. Max Colson, eksperyment, UK 2017, 8’

Animowany film krótkometrażowy o wnętrzu domu „góry lodowej”. Domy te to rezydencje należące do zamożnych londyńczyków, których część podziemna jest znacznie większa niż dom widoczny na powierzchni ziemi.

 


Operation Jane Walk, reż. Robin Klengel, Leonhard Müllner, animacja, Austria 2018, 16’

Architektoniczna wycieczka po mieście z perspektywy Online-Shooter’a. Cyfrowa strefa wojenna gry została przywłaszczona za pomocą operacji artystycznej: w ramach zasad gry militarystyczne

środowisko jest ponownie wykorzystane do pacyfistycznej wycieczki po mieście.

 

Czas pokazu: 72’

 

KLUB KRÓTKIEGO KINA

Klub Krótkiego Kina powrócił – poniedziałki w Kinie Pałacowym należą do krótkiego metrażu! W ramach cyklu zobaczymy najlepsze krótkie filmy ze świata w całym bogactwie ich różnorodności. Na ekranie zagoszczą fabuły, animacje, dokumenty oraz filmy eksperymentalne zrealizowane zarówno przez obiecujących debiutantów, jak i uznane postaci ze świata filmu. Całoroczny program obejmie pokazy produkcji nagradzanych na festiwalach, pokazy tematyczne, spotkania z twórcami i wiele, wiele innych.

 

Partner cyklu: Fundacja Ad Arte

Bilety: 12 zł – do nabycia w kasie kina lub na portalu bilety24.pl

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.