HOTEL EUROPA

W trakcie Short Waves Festival zapraszamy do HOTELU EUROPA – przestrzeni wymiany.

HOTEL EUROPA to bezpieczne miejsce do dyskusji nad pilnymi sprawami dotyczącymi przeszłości, teraźniejszości i przyszłości Europy. Zlokalizowany w Poznaniu w dzielnicy Łazarz, w dawnej greckiej restauracji, a obecnie społecznym centrum kultury. Zbudowany na kolektywnym działaniu bada zagrożenia, wyzwania i szanse stojące przed jednostką oraz zbiorowością.

W programie HOTELU EUROPA znajdą się projekcje, prezentacje, spotkania, koncerty oraz działania performatywne. Kino odgrywa w nim rolę mediatora pomiędzy pojęciami, kategoriami i językami. Otwiera przestrzeń do rozmowy i dzielenia się swoimi opiniami.

HOTEL EUROPA będzie działał również jako dzienny/alternatywny klub festiwalowy, starannie zaprojektowany do komfortowego spędzania czasu, a także przestrzeń do przemyśleń dla publiczności oraz gości SHORT WAVES FESTIVAL. Zachęcamy do wpisania swojej historii w otwartą i przyjazną narrację HOTELU EUROPA.

 

Więcej info wkrótce!

 

HOTEL EUROPA będzie działał już od drugiego dnia Short Waves Festival 2020 (18-22.03) w Inkubatorze Kultury Pireus

Finansowanie: Miasto Poznań, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej

Podczas pokazu we współpracy z KASKcinema w Gent 30 kwietnia 2025 r. zaprezentujemy program RAW, którego kuratorem jest Wout Biesmans. Program powstał na bazie konkursu, który swoją pierwszą odsłonę miał podczas festiwalu Short Waves 2023 roku. RAW został stworzony, aby zapewnić większą widoczność produkcjom, które często znajdują się poza kanonem klasycznych festiwali filmowych ze względu na swoją unikatową sygnaturę. Program ten jest odpowiedzią na szerszą dyskusję na temat tego, kto kształtuje promocję kultury i kto definiuje granice między kinem a sztuką medialną.
RAW oznacza refleksję, przygodę i badania. Spodziewaj się połączenia animacji, multimediów i filmu autorskiego, który stoi na przecięciu kina i eksperymentu. W menu: filmowanie tygrysa tasmańskiego, filmowiec z obsesją na punkcie ping ponga, dwie cyberprzestrzenie – jedna z nich pokazuje delfina w wolnym związku z piętnastoma nadmuchiwanymi zwierzętami, haiku, opowieść o duchach i młodym człowieku, który marzy o tym, by pewnego dnia móc latać.

Po pokazie przygotowanym we współpracy z KASKcinema odbędzie się Q&A z Lucie Grannec i Spencerem Jamesem Bogaertem. 

  • We All Want a Place to Call Our Own / reż. Daniela Delgado Viteri / Ecuador / 2022 / 13’
  • For Mouna / reż. Spencer James Bogaert / Belgium / 2022 / 14’
  • Furrie / reż. Lucie Grannec / France / 2022 / 9’ 
  • Mars / reż. Yann les Jours / France / 2023 / 1’ 
  • Elantra is almost a life / reż. Maja Skjøth Hegelund / United States / 2023 / 7’
  • Di Visi di Pietra Memoria / reż. Andrea Bordoli / Switzerland / 2022 / 9’
  • Enflightenment / reż. Wey Yinn Teo / Malaysia / 2023 / 11’ 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.