Nabór na wolontariuszy – czas start!

Chcesz:

– obejrzeć doskonałą selekcję filmów krótkometrażowych?

– poznać działanie festiwalu „od kuchni”?

– zdobyć nowe umiejętności?

– spotkać twórców filmowych z całego świata?

– nawiązać nowe kontakty i ciekawe znajomości?

 

Dołącz do zespołu wolontariuszy w jednej z poniższych sekcji i twórz z nami SWF 2020!

 

  •  Biuro gości

Dział bezpośredniego kontaktu ze wszystkimi przyjeżdżającymi zarówno z Polski jak i z zagranicy gośćmi festiwalowymi. Staniesz się dla nich opiekunem, przewodnikiem i towarzyszem, opowiadając o ciekawych miejscach w Poznaniu, rozwiewając wszelkie wątpliwości, oglądając wspólnie filmy, i dbając o to, by wrócili do nas za rok.

  • Biuro festiwalowe

Ściśle związane z biurem gości, gdyż to tutaj swoją festiwalową przygodę rozpoczną wszyscy przyjezdni goście, dziennikarze, branża i widzowie. Od godzin porannych do późnego wieczora będą przybywać by odebrać pakiety festiwalowe, dopytać o program filmowy bądź po prostu odpocząć przed projekcją. Wolontariusze to tutaj wielozadaniowi bohaterzy, którzy odpowiadają na pytania, pomagają w kwestiach biurowych i podejmują nagłe zadania specjalne.

  • Obsługa widza

Grupa, której ulubionym miejscem są sale kinowe a program znany im jest na wylot. Najbliższa wszystkim pokazom, bo pilnowanie porządku w kinie to niepowtarzalna okazja by obejrzeć wiele krótkich filmów. Zanim jednak rozpocznie się seans to oni koordynują wpuszczanie widzów na salę, pilnują by zaproszeni goście trafili na swoje miejsca a i filmowcom nie zabrakło mikrofonu przy rozmowach z widownią.

  • Produkcja

Produkcja to jedna z najciekawszych, ale również mocno angażujących sekcji festiwalowych, która pozwala poznać prawdziwe kulisy organizacji wydarzeń pozakinowych. Tak! Short Waves to nie tylko projekcje w kinie, ale również filmowe domówki, spotkania edukacyjne i branżowe, live cinema i klub festiwalowy. Jeśli lubisz wyzwania to Twój dział.

  • Promocja

Bądź aktywny na facebooku, Instagramie i stronie www lub twórz z nami materiały ukazujące się w prasie i telewizji. W tym dziale będziesz porozumiewać się z naszymi widzami i partnerami poprzez przeróżne kanały. Zarówno lekkie pióra, jak i obycie medialne, umiejętności graficzne i fotograficzne są tutaj bardzo mile widziane.

 

Szukamy osób:

– dyspozycyjnych od 16. do 22. marca  (a także od początku marca dla działu produkcji i promocji),

– biegłych w języku angielskim,

– otwartych na nowe wyzwania,

– odpowiedzialnych i obowiązkowych,

– komunikatywnych,

– pełnych energii do działania! 

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Praca wolontariuszy odbywa się w systemie zmianowym, zgodnie z harmonogramem ustalonym na podstawie dyspozycyjności przedstawionej przez wolontariusza. Szczegółowe zasady pracy w poszczególnych sekcjach zostaną omówione podczas spotkania organizacyjnego, które odbędzie się przed rozpoczęciem festiwalu w terminie wyznaczonym przez organizatora. Organizator nie pokrywa kosztów transportu i zakwaterowania wolontariuszy w trakcie festiwalu.

 

ZAŚWIADCZENIA I PRAKTYKI

Po zakończeniu festiwalu każdy wolontariusz otrzyma zaświadczenie o odbytym wolontariacie. Podczas Short Waves Festival istnieje również możliwość odbycia praktyk studenckich w ramach wolontariatu. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci odbycia praktyk koordynatorce wolontariuszy. Informujemy, że zeszyty praktyk nie zostaną podpisane, jeżeli wolontariusz/ka nie dopełni swoich obowiązków podczas trwania festiwalu.

 

ZGŁOSZENIE

Prosimy o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres wolontariat@shortwaves.pl do 7 lutego 2020.

Osoby niepełnoletnie prosimy o dołączenie zgody rodzica. Formularze dostępne są do pobrania poniżej.

 

Pobierz:

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY SWF 2020

ZGODA OPIEKUNA SWF 2020

 

Wyniki rekrutacji zostaną rozesłane drogą mailową do 17 lutego 2020 roku.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.