Ściągnij katalog Short Waves Festival 2020!

Do tegorocznej edycji Short Waves zostało już raptem piętnaście dni! Rzućcie okiem na nasz katalog!

Short Waves Festival 2020 do ściągnięcia tutaj!

W naszym katalogu znajdziecie szczegółowy program Festiwalu – opisy konkursów, pokazów, twórców i inne ważne szczegóły. Poczytajcie o Wydarzeniu Otwarcia – KINO FORMA: Sharp & Honest. Zapoznajcie się z naszymi wydarzeniami edukacyjnymi i branżowymi, sprawdźcie wydarzenia specjalne i towarzyszące, w tym pełny program Klubu Festiwalowego. Polecamy tekst z przywitaniem od Prezydenta Miasta Poznania, Jacka Jaśkowiaka i wprowadzenie od Dyrektorki SWF, Emilii Mazik, w którym pochyla się nad tegorocznym mottem: Fixing the Future. Ponadto, polecamy kilka słów od Krzysztofa Łukomskiego, współkuratora projektu Hotel Europa. Jak zawsze, najważniejsze są dla nas konkursy. W tym roku debiutuje całkowicie nowa kategoria: Konkurs Polskich Filmów Eksperymentalnych.  Jak widać, program Short Waves wciąż ewoluuje. Mamy nadzieję, że i w tym roku Was zaskoczymy – jak najbardziej pozytywnie!

3 marca rusza sprzedaż karnetów i biletów na Festiwal!

Życzymy przyjemnej lektury i zapraszamy na Short Waves Festival 2020!

Do zobaczenia już za chwilę w Poznaniu!

 

 

Podczas pokazu we współpracy z KASKcinema w Gent 30 kwietnia 2025 r. zaprezentujemy program RAW, którego kuratorem jest Wout Biesmans. Program powstał na bazie konkursu, który swoją pierwszą odsłonę miał podczas festiwalu Short Waves 2023 roku. RAW został stworzony, aby zapewnić większą widoczność produkcjom, które często znajdują się poza kanonem klasycznych festiwali filmowych ze względu na swoją unikatową sygnaturę. Program ten jest odpowiedzią na szerszą dyskusję na temat tego, kto kształtuje promocję kultury i kto definiuje granice między kinem a sztuką medialną.
RAW oznacza refleksję, przygodę i badania. Spodziewaj się połączenia animacji, multimediów i filmu autorskiego, który stoi na przecięciu kina i eksperymentu. W menu: filmowanie tygrysa tasmańskiego, filmowiec z obsesją na punkcie ping ponga, dwie cyberprzestrzenie – jedna z nich pokazuje delfina w wolnym związku z piętnastoma nadmuchiwanymi zwierzętami, haiku, opowieść o duchach i młodym człowieku, który marzy o tym, by pewnego dnia móc latać.

Po pokazie przygotowanym we współpracy z KASKcinema odbędzie się Q&A z Lucie Grannec i Spencerem Jamesem Bogaertem. 

  • We All Want a Place to Call Our Own / reż. Daniela Delgado Viteri / Ecuador / 2022 / 13’
  • For Mouna / reż. Spencer James Bogaert / Belgium / 2022 / 14’
  • Furrie / reż. Lucie Grannec / France / 2022 / 9’ 
  • Mars / reż. Yann les Jours / France / 2023 / 1’ 
  • Elantra is almost a life / reż. Maja Skjøth Hegelund / United States / 2023 / 7’
  • Di Visi di Pietra Memoria / reż. Andrea Bordoli / Switzerland / 2022 / 9’
  • Enflightenment / reż. Wey Yinn Teo / Malaysia / 2023 / 11’ 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.