Klub Krótkiego Kina Online: Wszystko, czego nam brak

Majowa odsłona Klubu Krótkiego Kina po raz drugi w wersji online! Zobaczcie z nami najciekawsze filmy krótkometrażowe nie wychodząc z domu. O ile w pierwszej wirtualnej odsłonie skupiliśmy się nad fenomenem odosobnienia i życia w izolacji, drugi pokaz to wyjście na świat – na ekranie zobaczymy wszystko, za czym najbardziej tęsknimy. Ale czy na pewno?

Co zatem zobaczymy w programie? 7 filmów – od kolorowych teledysków, przez szalone animacje po filmy fabularne przypominające nam, że kiedyś było inaczej. Wizyta w filharmonii, zakupy bez kolejek, czy życiowa rutyna bez informacji o wirusie? A może zagraniczna podróż albo randka z nieznajomym? Czego Wam najbardziej brakuje? Ten program udowodni, że nic nie jest takie jak nam się wydaje.

#zostańwdomu #kulturanawynos

 

Video zapowiedź: Emilia Mazik

 

Jak oglądać?

Link do albumu z filmami pojawi się w wydarzeniu o 19:00 w poniedziałek, 25.05.2020. o godz. 19:00 i będzie dostępny przez cały tydzień, do 31.05.2020.

By obejrzeć program, wystarczy posiadać sprawny komputer z dostępem do Internetu. Nie jest potrzebny bilet – program można obejrzeć bezpłatnie. Zestaw filmów (75 min) będzie dostępny w oryginalnej wersji językowej z angielskimi napisami.

Po zobaczeniu zestawów filmów zachęcamy do głosowania na ulubiony – ankieta będzie dostępna przez cały tydzień, a dla osób głosujących przewidzieliśmy bilety na spotkania Klubu Krótkiego Kina po wakacjach.

 

KLUB KRÓTKIEGO KINA

Poniedziałki w Kinie Pałacowym należą do krótkiego metrażu! W ramach cyklu zobaczymy najlepsze krótkie filmy ze świata w całym bogactwie ich różnorodności. Na ekranie zagoszczą fabuły, animacje, dokumenty oraz filmy eksperymentalne zrealizowane zarówno przez obiecujących debiutantów, jak i uznane postaci ze świata filmu. Całoroczny program obejmie pokazy produkcji nagradzanych na festiwalach, pokazy tematyczne, spotkania z twórcami i wiele, wiele innych.

Partner cyklu: Fundacja Ad Arte

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.