Short Waves Online — konkurs polskich filmów krótkometrażowych

Short Waves Online pierwsza edycja konkursu polskich filmów na Ninatece! 

2025.05.2020,  ninateka.pl/filmy/shortwavesonline

 

Short Waves Festival to międzynarodowy festiwal filmów krótkometrażowych z Poznania, którego 12. edycja była zaplanowana na marzec 2020. Niestety, sytuacja na świecie sprawiła, iż wydarzenie zostało przesunięte na sierpień i odbędzie się w zupełnie nowej, letniej odsłonie w terminie 18-23.08.2020. Tymczasem, przybywamy z propozycją w duchu #zostańwdomu zapraszamy do wzięcia udziału w wirtualnym konkursie filmowym dla widzów z całego świata. We współpracy z Ninateką przygotowaliśmy konkurs krótkich metraży Short Waves Online, który będzie dostępny na portalu ninateka.pl bezpłatnie od 20 do 25 maja 2020. 7 polskich krótkich form filmowych powalczy o nagrodę w wysokości 2000 zł. O przyznaniu nagrody zdecydujecie Wy, widzowie wybierając ulubiony tytuł. Wśród głosujących wytypujemy osobę, która otrzyma zestaw festiwalowych gadżetów i karnet na 12. edycję festiwalu w Poznaniu. 

 

Short Waves Online program 

W programie prawdziwa różnorodność krótkiej formy filmowej: animacja, dokument, fabuła, eksperyment i teledysk. Zobaczymy filmy, które miały mieć swoją premierę na Short Waves Festival 2020 oraz najlepsze produkcje z ostatnich lat. Zagłębmy się w hip-hopowe podróże po polskich osiedlach, sprawdźmy jak działa ludzka świadomość, zajrzyjmy do alternatywnej rzeczywistości bez mężczyzn i poznajmy Olafa, który odkryje przed nami centrum świata.

Program konkursowy jest dostępny w wersji polskiej z angielskimi napisami. 

W trakcie trwania konkursu zapraszamy do wzięcia udziału w rozmowach z twórcami, które odbędą się Facebooku Short Waves Festival.

 

Short Waves Online konkurs także dla widzów

Wszystkich widzów konkursu zachęcamy do głosowania na ulubiony film w formie ankiety dostępnej na portalu Ninateka. Każda osoba może oddać 1 głos, a produkcja z największą liczbą głosów otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 2 tysięcy złotych. Wyniki konkursu poznamy już 27 maja! Uwaga: wśród osób głosujących rozlosujemy zestaw festiwalowych gadżetów i karnet na 12. edycję Short Waves Festival w Poznaniu. 

 

Pełny regulamin konkursu znajduje się tutaj

 

Organizator: Fundacja Ad Arte, Short Waves Festival
Partner: Ninateka
Finansowanie: Miasto Poznań, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.