Nowa odsłona Short Waves Festival w sierpniu!

Drodzy Przyjaciele Short Waves Festival!

Ponad dwa miesiące temu cieszylibyśmy się naszą marcową, dwunastą już edycją Short Waves Festival, ale z powodu bardzo dynamicznie rozwijającej się sytuacji związanej z pandemią koronawirusa, musieliśmy podjąć niezwykle trudną decyzję o zmianie terminów naszego Festiwalu. Pośród wydrukowanych katalogów i przygotowanych materiałów promocyjnych (decyzję o przeniesieniu musieliśmy podjąć tydzień przed rozpoczęciem SWF) z ciężkim sercem odwołaliśmy festiwal i ogłosiliśmy nowe daty sierpniowe.

W tym roku zobaczymy się na Short Waves Festival od 18 do 23 sierpnia.

To, co jest pewne to to, że nie będzie to ta sama edycja, którą szykowaliśmy na marzec 2020 roku. Po pierwsze, działamy w wyjątkowych czasach, w których sytuacja światowa, jak i ta lokalna, zmienia się niezwykle szybko. Wasze poczucie komfortu zawsze stanowiło dla nas jeden z najważniejszych elementów, ale teraz staje się absolutnym priorytetem, więc formuła festiwalowa będzie dostosowana do Waszych potrzeb i bezpieczeństwa. Po drugie, po raz pierwszy w historii Short Waves Festival organizujemy wydarzenie latem, co jest dla nas ekscytującym wyzwaniem, ale także zmianą podejścia do tworzenia pokazów festiwalowych w mieście.

Cały czas pracujemy nad tym, by zaoferować Wam, drodzy widzowie i uczestnicy Festiwalu, najciekawszą, ale przede wszystkim najbezpieczniejszą formułę spotkania z krótkim metrażem podczas Short Waves Festival. Wiemy, że spotkamy się tu w Poznaniu fizycznie, ale dla wszystkich tych, którzy nie mogą lub nie są gotowi jeszcze uczestniczyć w Festiwalu, przygotowujemy platformę online z programem festiwalowym.

Decydujemy się więc na formę hybrydową, dając wam możliwość wyboru formy uczestnictwa w Festiwalu.

W międzyczasie pracujemy nad wspólnymi wydarzeniami razem z Glasgow Short Film Festival, który podobnie jak my, został zmuszony do przesunięcia dat festiwalowych i będzie odbywał się całkowicie online. Ważne jest dla nas to, by w szczególności w tych trudniejszych czasach, móc się wspierać i współpracować, ale także podchodzić do wyzwań w sposób twórczy. 

Festiwal jest dla nas przede wszystkim miejscem spotkań, więc jest to dla nas bardzo trudna i nadzwyczajna sytuacja, ale traktujemy ją również jako kolejne wyzwanie i możliwość kreatywnego dostosowania się do niejako ‘nowej rzeczywistości.’ Tym bardziej chcielibyśmy podziękować Wam za wsparcie, za uczestnictwo w wydarzeniach, które organizowaliśmy w ostatnich kilku tygodniach, za miłe słowa i komentarze dotyczące naszej działalności i aktywności. 

Prosimy jeszcze o trochę cierpliwości – wrócimy do Was jeszcze w czerwcu z pełnym pakietem dokładnych informacji!

Zespół Short Waves Festival 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.