Short Waves Festival 2020 powraca w nowej, hybrydowej formule!

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Zaledwie tydzień przed rozpoczęciem 12. edycji Short Waves Festival w marcu, z uwagi na wybuch pandemii, zmuszeni byliśmy podjąć decyzję o przesunięciu wydarzenia na późniejszy termin.

Komfort i bezpieczeństwo uczestników były dla nas priorytetem przy planowaniu festiwalu w nowych, sierpniowych datach, pod kątem dostosowania wydarzenia do obowiązujących obostrzeń i warunków epidemiologicznych. Dlatego też, idąc tropem największych festiwali na świecie, takich jak Toronto Film Festival czy odbywający się już w 2021 Sundance Film Festival, 12. Short Waves Festival przyjmie formę festiwalu hybrydowego! Ale bez obaw, program wciąż obfitować będzie w nowości ze świata krótkiego metrażu. W duchu tegorocznego hasła #fixingthefuture, jeszcze bardziej aktualnego niż wcześniej, na widzów czeka ponad 50 festiwalowych wydarzeń, 200 filmów, 15 lokacji, w tym wędrujący klub festiwalowy z 5 niezależnymi miejscami, gdzie wybrzmią jak zwykle dyskusje po całodziennych seansach shortów.

Wszystkie wydarzenia programowe będą odbywały się jednocześnie w trybie online / offline. We współpracy z platformą Filmchief, w czasie rzeczywistym swoje premiery będą miały festiwalowe programy filmowe. Równolegle w Poznaniu będzie trwała edycja stacjonarna – zaplanowana z uwzględnieniem dystansu społecznego. Do sieci zostanie przeniesiony w całości program branżowych paneli dyskusyjnych. Spodziewamy się także przyjazdu do Poznania kilkudziesięciu gości z kraju i zagranicy.

Osoby, które już zakupiły karnety na edycję marcową i wsparły festiwal w trudnych chwilach nie rezygnując z akredytacji, skorzystają zarówno z seansów online, jak i offline. Ci, którzy dopiero teraz zdecydują się wziąć udział w festiwalu, będą mieli wybór pomiędzy zakupem karnetu na program prezentowany w sieci, bądź pojedynczych wejściówek na seanse stacjonarne. Na sporą pulę wydarzeń obowiązywać będzie jak zwykle wstęp wolny!

Jak co roku, program będzie składał się z sekcji konkursowej i aż 5 kategorii, w których twórcy z całego świata powalczą o nagrody. Poza konkursem jak zwykle tematyczne zestawy krótkiego kina, takie jak Kinky Shorts, Horror Shorts, czy Comedy Shorts, a wśród pokazów specjalnych m.in. szkockie krótkie metraże z Glasgow Short Film Festival czy seanse VR. W progi festiwalu zawita Hotel Europa / space of exchange, najnowszy projekt Fundacji Ad Arte – komfortowa i bezpieczna przestrzeń wymiany poglądów dotyczących przeszłości, teraźniejszości i przyszłości starego kontynentu, a Fokus geograficzny skieruje się do Libanu. Nie zabraknie również kultowych filmowych domówek w ciemno, które tym razem odbędą się w ogrodach Poznaniaków w ramach akcji Random Garden Cinema, przy zachowaniu dystansu i bezpieczeństwa uczestników.

Celem Short Waves Festival, od początku jego istnienia, jest nie tylko dzielić się pasją do kina krótkometrażowego, ale też tworzyć platformę do spotkań, inicjowania dialogu, poszerzania horyzontów, wymiany myśli i doświadczeń. Hybrydowa edycja festiwalu wychodzi również naprzeciw publiczności ze specjalnymi potrzebami, a także osobom, które starają się ograniczać podróże nie tylko ze względów epidemiologicznych, ale także – ekologicznych. Dlatego też mamy nadzieję, że wszyscy wielbiciele krótkiego kina będą mogli już po raz 12 stać się częścią niezwykłej filmowej wspólnoty, ponad podziałami, tym razem na zupełnie nowym poziomie – również online.

Przez cały czas trwania festiwalu wdrożone zostaną specjalne zasady bezpieczeństwa, zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce (LINK). Informacje na temat bezpieczeństwa uczestników w warunkach epidemiologicznych znajdziecie w zakładce Bezpieczeństwo w rozwijanym menu naszej strony!

 

KARNETY / BILETY:

> Karnety na edycję stacjonarną / Wyprzedane!

> Start sprzedaży biletów na pojedyncze wydarzenia stacjonarne / 28.07

> Start sprzedaży karnetów na edycję online / 28.07

> Start rejestracji dla członków branży i mediów na edycję online / 18.07

Więcej szczegółów i pełny program WKRÓTCE.

 

Zespół Short Waves Festival[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.