Nowości na Short Waves Festival 2020

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Minęło pięć miesięcy od decyzji o przeniesieniu festiwalu na sierpień. Ten czas pozwolił organizatorom Short Waves Festival przyjrzeć się tradycyjnej formule festiwalu filmowego z innej perspektywy. Nowa, pandemiczna rzeczywistość oraz sezon letni sprzyjają nowościom – oto najważniejsze zmiany w programie i formule festiwalu.

 

Czas trwania

Festiwal został przeniesiony na sierpień (18-23.08), a towarzyszący mu program edukacyjny pod szyldem Hotel Europa odbędzie się w sierpniu (21-23.08) oraz październiku (20-25.10). Planowane w marcu otwarcie festiwalu Kino Forma w Pawilonie powróci 30.10 jako wydarzenie zamykające rok działań Short Waves Festival i Fundacji Edukacji Kulturalnej Ad Arte.

 

Dostęp do festiwalu

Tradycyjnie festiwal odbywał się wyłącznie w Poznaniu na ekranach kinowych. Nowością jest możliwość wzięcia udziału online, dzięki specjalnie wdrożonej, intuicyjnej platformie Filmchief Hub. Dostęp do zakupu karnetów online będzie ograniczony geoblokadą dla widzów z Polski, ale profesjonaliści z branży filmowej i media z całego świata mogą ubiegać się także o bezpłatne, limitowane akredytacje branżowe i medialne.

 

Przyjazna polityka cenowa

Karnet na edycję stacjonarną w marcu kosztował 120 złotych, natomiast dostęp do festiwalu online to jedynie 45 złotych. Dodatkowo, sierpniowe stacjonarne wydarzenia w Poznaniu w większości będą pokazywane w letniej cenie 10 złotych lub obowiązywać będą darmowe wejściówki.

 

Lokalizacje 

Lato otwiera nowe możliwości – aż 12 pokazów z programu przyjmie po raz pierwszy formę seansów plenerowych. Wielbicieli plenerów ucieszy także wędrujący klub festiwalowy – będziemy w aż 5 lokalizacjach: Schron, HOUSE Szkolna, Tama Bar, a także w ulubionych nadwarciańskich miejscówkach: Brzeg Wschodni i barbarka ze spokojem. O oprawę wydarzeń w każdym z klubów zadba reprezentacja poznańskiej sceny muzyki elektronicznej. 


Nowości programowe 

Festiwal otworzy specjalny pokaz filmów w Kinie na dziedzińcu CK Zamek, przygotowany w ramach cyklu Obrazy Wrażliwe, czyli w wersji dostępnej także dla widzów ze specjalnymi potrzebami (audiodeskrypcja, PJM). Kultowe filmowe domówki w ciemno – Random Home Cinema, powrócą jako Random Garden Cinema, czyli sekretne kino ogrodowe. Dzięki współpracy nawiązanej z Glasgow Short Film Festival sekcja spotlight wzbogaciła się o specjalny program krótkich metraży ze Szkocji. 

 

Innowacyjny program branżowy

Nowe możliwości, które stwarzają narzędzia online pozwoliły przygotować aż 4 panele dyskusyjne, w których weźmie udział 16 profesjonalistów z kilkunastu krajów, w tym gości z Kanady, Kolumbii czy Indonezji. Dyskusje w ramach programu branżowego będą osadzone w kontekście globalnej pandemii: porozmawiamy o współpracy między festiwalami, przyszłości technologii VR i filmu tańca, wspólnototwórczej roli kina oraz krytyce filmowej. Co istotne, dwa z czterech paneli są wynikiem współpracy trzech festiwali trwających równolegle w wersjach hybrydowych: Glasgow Short Film Festival, FeKK Ljubljana Short Film Festival oraz poznański Short Waves Festival i będą streamowane równolegle dla publiczności ze Szkocji, Słowenii i Polski.

 

Bezpieczeństwo 

Festiwal w czasach pandemii to także szczególna troska o komfort i bezpieczeństwo widzów. Wszystkie wydarzenia festiwalowe będą odbywały się z uwzględnieniem dystansu społecznego. Więcej informacji o bezpieczeństwie na festiwalu można znaleźć tutaj [LINK].[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.