Short Waves Festival – Dzień 2

[vc_row][vc_column][vc_column_text]ŚRODA NA SHORT WAVES FESTIVAL / DZIEŃ 2 / 19.08

 

Przed nami drugi dzień Short Waves. Wczoraj rozpoczęliśmy sierpniową odsłonę festiwalu z przytupem! Mimo kapryśnej pogody i letniego deszczu, frekwencja podczas Pokazu Otwarcia przeszła nasze oczekiwania, a Tama Bar był wypełniony po brzegi po pokazie Awesome Shorts. A to dopiero początek!

Industry Talk: VR, Performative Arts and the Future of Dance Film In Pandemic Times

14:00 / online

 

 

Jaka jest przyszłość filmu tańca? Jakie największe wyzwania stają przed reżyserami pracującymi z tym medium? Jak twórcy mogą wykorzystywać w swojej praktyce artystycznej nowe media takie jak VR czy AR? Co takiego oznacza to dla kuratorów filmu tańca? Jaki wpływ na sytuację twórców wywarła globalna pandemia? Te i wiele innych kwestii omówimy wraz z zaproszonymi ekspertami i reżyserami. Wydarzenie zrealizowane przy wsparciu Goethe Institut.

więcej informacji

wydarzenie / Facebook

 

VR 360°: Film Tańca: Das Totale Tanz Theater

15:00 / Kino Muza

 

 

Cały teatr powinien być sceną! W stulecie ruchu Bauhaus Teatr Das Totale Tanz Theater sprawia, iż marzenie o „teatrze totalnym” staje się rzeczywistością, a połączenie ciała i przestrzeni przenosi eksperymenty sceniczne Waltera Gropiusa i Oskara Schlemmera w erę cyfrową z wykorzystaniem technologii VR. Zadane przez Bauhaus pytanie o relację pomiędzy człowiekiem a maszyną powraca w formie trójwymiarowego doświadczenia audiowizualnego: krótkiego filmu tańca z choreografią Richarda Siegala i muzyką zespołu Einstürzende Neubauten.

więcej informacji

 

Konkurs Polski I

16:30 / CK Zamek / online

 

Odchodzimy od szukania wspólnej osi dla wszystkich filmów, pokazując najbardziej interesujące i najświeższe produkcje z kraju. Sięgają one do wielu uniwersalnych problemów, obecnych na lokalnym podwórku, zobaczymy więc: psychologiczne ujęcia przynależności do grupy, wpływ ruchu #metoo na społeczeństwo, studium współczesnej rzeczywistości technologicznej czy tej niepokojącej, związanej z problemami ekonomicznymi, klimatycznymi, a także tożsamościowymi. 

więcej informacji

wydarzenie / Facebook

 

Fokus Liban: She Leads Against the Current

17:00 / Kino Muza / online

 

Pierwszy z trzech zestawów filmów tegorocznego fokusu geograficznego. Odchodzimy od szukania wspólnej osi dla wszystkich filmów, pokazując najbardziej interesujące i najświeższe produkcje z Libanu. Sięgają one do wielu uniwersalnych problemów, obecnych na lokalnym podwórku, zobaczymy więc: psychologiczne ujęcia przynależności do grupy, wpływ ruchu #metoo na społeczeństwo, studium współczesnej rzeczywistości technologicznej czy tej niepokojącej, związanej z problemami ekonomicznymi, klimatycznymi, a także tożsamościowymi. 

 

She Leads Against the Current składa się z prac napisanych i wyreżyserowanych przez kobiety i prezentuje głównie kobiece postaci, które odgrywają główną rolę. Odzwierciedla wspólne problemy i kolektywny gniew ich buntowniczych twórczyń.

więcej informacji

wydarzenie / Facebook

 

Dances with Camera II

19:30 / Kino Muza / online 

 

 

Ekspresja ciała nierzadko zdolna jest przekazać to, co wymyka się słowom. Dlatego program Dances with Camera to znacznie więcej, niż tylko bogactwo estetycznych doznań. Poprowadzi nas przez szerokie spektrum nastrojów – od humoru po nostalgię, od ironii po patos – prezentując obrazy  abstrakcyjne i surrealistyczne, jak również głęboko zaangażowane i refleksyjne, eksplorujące społeczne doświadczenia.

więcej informacji

wydarzenie / Facebook

 

Random Garden Cinema I

20:30 

 

 

Jako iż w sezonie letnim (i w czasach zarazy) wolimy spędzać czas na świeżym powietrzu, nasze ulubione pokazy Random Home Cinema postanowiliśmy zrealizować plenerowo – w pięknych okolicznościach przyrody. Random Garden Cinema, czyli sekretne kino ogródkowe zaskoczy Was zarówno repertuarem przygotowanym przez programerów europejskich festiwali filmowych jak i niezwykłymi lokalizacjami. Dwóm starannie przygotowanym projekcjom będzie towarzyszyła niezwykła oprawa i jak zawsze – aura tajemnicy, bo adresy wydarzeń przekażemy posiadaczom biletów w dniu wydarzenia.          

więcej informacji                                                                                                  

wydarzenie / Facebook

 

International Competition IV

21:00 / CK Zamek / online

 

 

Czy masz ochotę czasem zniknąć? Bohaterowie wybranych filmów mierzą się z chęcią ucieczki przed trudną przeszłością lub do nowej, obiecującej przyszłości. Jednak minione doświadczenia nie dają łatwo o sobie zapomnieć i pomimo walki muszą oglądać się za siebie. Mierzenie się z rozstaniem ma jednak też swoje dobre strony: przynosi zmiany, oswaja z bólem i wyciąga z odrętwienia. Co się dzieje jednak, gdy znikamy? Filmy te badają również możliwości naszej nieobecności z perspektywy gry komputerowej, władzy czy skomplikowanych relacji rodzinnych.

 

więcej informacji

wydarzenie / Facebook

 

Klub Festiwalowy: Jasiu

21:00 / Tama Bar

 

Dziś bawimy się w Tamie, jednym z 5 klubów festiwalowych sierpniowej odsłony Short Waves, a zagra dla nas Jasiu. To młody, zdolny, dobrze się zapowiadający DJ oraz producent. Członek kolektywu L.S.D i spicyboys. Charakteryzuje się dojrzałą selekcją, nie ogranicza się do jednego gatunku, w setach przekazuje dużo dobrej energii.

 

więcej informacji

wydarzenie / Facebook 

 

Urban View

21:30 / Concordia Design – Przystań Sztuki / online

 

Urban View to selekcja najciekawszych filmów sezonu eksponujących rozmaite aspekty miejskości. W pierwszej połowie programu zaprezentujemy filmy, w których wyróżnia się wątek wyobcowania w metropolii tętniącej życiem. Miasto, które w swoim zamyśle miało zaspokoić wszelkie potrzeby jego mieszkańców, potęguje ich poczucie zagubienia. Człowiek, niczym współczesny flaneur, będzie spacerował w rytm pulsującego energią miasta, snując przemyślenia, plany i marzenia.

więcej informacji

wydarzenie / Facebook

 

Kinky Shorts

22:00 / Tama Bar / online

 

Pora nieco urozmaicić późne godziny wieczorne! W tym programie podążamy za niegrzecznymi myślami filmowców z niezwykle wyrafinowanymi preferencjami. Rozgrzewamy atmosferę wprowadzając pejcz, kajdanki i knebel do sypialni. Nadal mało? Co powiecie na udawanie psa lub fantazjowanie o miękkich, bezkostnych partnerach? Każdy znajdzie tu coś dla siebie, może nawet nowe inspiracje?

więcej informacji

wydarzenie / Facebook[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.