Short Waves Festival – Dzień 4

[vc_row][vc_column][vc_column_text]PIĄTEK NA SHORT WAVES FESTIVAL / DZIEŃ 4 / 21.08

Aż ciężko uwierzyć, ze już za nami już połowa festiwalu! Ale Short Waves nie zwalnia tempa! Dziś czeka Was między innymi pierwsze z serii wydarzeń pod szyldem Hotel Europa, pokazy Konkursu Polskich Filmów Eksperymentalnych, Konkursu Polskiego i International Competition, czy showcase naszych przyjaciół z sixpackfilms. A wieczorem – bawimy się w Schronie i oglądamy zestaw Horror Shorts. Piąteczek!

Industry Talk: The Potential of Short Film in Community-building and Educational Activities
13:00 / online

Globalna pandemia zmieniła sposób, w który prezentujemy filmy oraz uczestniczymy w kulturze filmowej. Świat online sprawił, iż zbudowanie wspólnoty oglądających w ramach kolektywnego doświadczenia jest niezmiernie trudne. Z nowymi wyzwaniami muszą także mierzyć się edukatorzy, którzy wykorzystują film w codziennej pracy. Zaproszone panelistki opowiedzą o najlepszych przykładach edukacyjnego zastosowania krótkiego kina oraz strategiach wspólnototwórczych skrojonych na czasy covid-19. Panel zorganizowany we współpracy z FeKK Ljubljana Short Film Festival dzięki wsparciu British Council.

więcej informacji
wydarzenie / Facebook

Spotlight: sixpackfilm Showcase
15:00 / Kino Muza / online

Wszystkie filmy w tym programie zajmują się zgodnością lub przeniesieniem dźwięku i obrazu – niezależnie od tego czy są “jakby” teledyskiem, abstrakcyjną animacją, ulicznym występem czy dokumentem o duecie klarnetowym – których efektem jest wizualizacja akustyki, przetwarzanie obrazu w projekt dźwięku czy ogólna kwestia naszej praktykowanej percepcji. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą oczu i uszu!
Wydarzenie odbywa się przy wsparciu Austriackiego Forum Kultury.

więcej informacji

Fixing the Future: Eko Aktywizm
16:30 / Kino Muza / online

Mimo, iż aktywiści i naukowcy z całego świata od ponad pół wieku dyskutują o zatrważającym wpływie człowieka na ekosystem, dopiero w roku 2019 wiadomość o powszechnym kryzysie klimatycznym przebiła się mediów głównego nurtu i wstrząsnęła opinią publiczną. Nie bądźmy obojętni! Istnieje szereg wartościowych inicjatyw zajmujących się ekologią: od walki z chowem klatkowym po strajk klimatyczny. Po projekcji filmów zapraszamy na rozmowę z zaproszonymi gośćmi z m.in. Stowarzyszenia Otwarte Klatki oraz Extinction Rebellion Poznań.

więcej informacji
wydarzenie / Facebook

Hotel Europa Intro: Hybryda – przyszłość po pandemii online + / – offline
17:00 / Concordia Taste
obowiązują zapisy na wydarzenie

HOTEL EUROPA spotyka się z Short Waves Festival, w nowych rozedrganych, ale ciekawych czasach. Pandemia dostarczyła nam nowych wyzwań, na które postaramy się odpowiedzieć zarówno w lokalnym, jak i szerszym europejskim kontekście. „Hotel Europa Intro: Hybryda przyszłość po pandemii +/- online” jest wyjątkowo ważne dla budowania naszej narracji.

więcej informacji

wydarzenie / Facebook

Konkurs Polskich Filmów Eksprymentalnych
19:00 / Kino Muza / online

W tegorocznym Konkursie Polskich Filmów Eksperymentalnych przeważają wypowiedzi filozoficzne, osobiste i podszyte niepokojem. Są to więc rozmyślania na temat różnych sposobów wpływania na teraźniejszość i ich konsekwencji w przyszłości. Twórcy szukają alternatywnych rozwiązań. Używają języka filmu, animacji, poezji, eksperymentują z formą. Zwykle zadane przez autorów trudne pytania nie mają prostej odpowiedzi. Podjęty jednak zostaje temat do dalszych przemyśleć.

więcej informacji
wydarzenie / Facebook

International Competition II: Together Forever
20:30 / CK Zamek / online

Bycie razem przybiera różne formy, od rodziny przez związek po przyjaźń. Obietnica związku na zawsze może być niezwykle ekscytująca, ale też przerażająca, a z pewnością pełna emocji. Bohaterowie tego programu stykają się zarówno z plusami, jak i minusami życia w symbiozie, pokazując związki nieoczywiste, które w bardzo silny sposób wpływają na to, jak żyjemy. Rodziny nie trzeba tworzyć z człowiekiem, miłość macierzyńska nie musi być bezwarunkowa, a poczucie bliskości można poczuć nawet na stadionie.

więcej informacji

wydarzenie / Facebook

Klub Festiwalowy: Boarding Pass
21:00 / Schron

Dziś o atmosferę na parkiecie zadba Boarding Pass, a właściwie kryjący się pod tym pseudonimem Oskar Maćkowski. Jego kariera DJ-ska rozpoczęła się trochę ponad 2 lata temu, kiedy zaczynał pracę w Schronie. Teraz należy tam do grona stałych rezydentów, a Schron będzie naszym dzisiejszym przystankiem na trasie wędrujących klubów festiwalowych.

więcej informacji
wydarzenie / Facebook

Horror Shorts
21:00 / Schron / online

Lubisz się bać? Czy czujesz na sobie wzrok, gdy wchodzisz w ciemną uliczkę? Czy dźwięk piły łańcuchowej sprawia, że chcesz puścić się biegiem? Horror Shorts zabiorą Cię w miejsce pełne dreszczyku emocji związanego ze strachem, dyskomfortem i lękiem. Zobaczymy, czy uda Wam się to przeżyć.

więcej informacji
wydarzenie / Facebook

Hotel Europa Extra: Coquetta / sound performance
21:30 / Concordia Design

Coquetta. flawless looks to dźwiękowy performance Ioany Vreme Moser, którego punktem wyjścia jest coraz częściej obserwowana w naszej kulturze obsesja na punkcie kreowania “perfekcyjnego” wizerunku. Artystka przeprowadza nas przez kolejne etapy codziennej toalety, której towarzyszy proces symultanicznie generowanych dźwięków. Couquetta to rodzaj niepokojącego spektaklu, w którym przesadne, upiększające zabiegi, sprawiają że pierwotna koncepcja piękna nabiera sardonicznego wyrazu.

Coquetta – tancerka baletowa wychowana na operowych scenach w olśniewających kreacjach – marząca o tym by stać się tak piękna jak Barbie…
https://ioanavrememoser.com

więcej informacji
wydarzenie/ Facebook

International Competition V: Miraż
22:30 / CK Zamek / online

Jak często ulegamy złudzeniom? Filmy w prezentowanej selekcji to produkcje demaskujące obłudę ludzkiej natury, ich egocentryczną wiarę w panowanie nad światem i naturą.

więcej informacji
wydarzenie / Facebook[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.