Short Waves Festival – Dzień 6

[vc_row][vc_column][vc_column_text]NIEDZIELA NA SHORT WAVES FESTIVAL / DZIEŃ 6 / 23.08

Sześć sierpniowych dni minęło w mgnieniu oka, ale przed nami jeszcze niedziela przepełniona festiwalowymi wydarzeniami. Rozpoczynamy spływem kajakowym Hotelu Europa. Po południu w Kinie Muza ostatnie projekcje z sekcji Fixing the Future i Fokus: Liban. W Sali Wielkiej w Zamku zobaczymy selekcję nagrodzonych filmów z tegorocznych konkursów festiwalowych. Dzień zwieńczy Klub Festiwalowy w barbarce ze spokojem. Dziękujemy, że byliście z nami na tej wyjątkowej, sierpniowej odsłonie Short Waves Festival!

Hotel Europa Extra: Life in Loops
12:00 / offline

Wydarzenie performatywne połączone z przemieszczaniem się wzdłuż Warty oraz koncertem berlińskiego duetu Distinct Memories. Miejska dj-ka, czasoprzestrzenne przepływy, ledwo dostrzegalne interwencje i wielkoformatowe obrazy przywołujące kinematograficzne doświadczenie. Start: barbarka ze spokojem.

Fixing the Future: Masz Wybór
13:30 / Kino Muza / online

Program filmowy eksploruje zjawiska takie jak kształtowanie się opinii publicznej, sprawczość jednostki czy wreszcie – trudne mechanizmy demokratycznego podejmowania decyzji w grupie. Czasem na poważnie – obserwując wzrost poparcia dla Zjednoczenia Narodowego we Francji, a czasem na wesoło – uczestnicząc w obradach rady miasta Tampere debatującej o linii tramwajowej przez 12 godzin. Jedno jest pewne: wybór ma znaczenie.

Focus Lebanon: The Neighbor is a Threat
15:30 / Kino Muza / online

Granice, uchodźcy i ingerencja sąsiednich krajów w bezpieczeństwo państwa. Ten zestaw służy jako geograficzne i kulturowe umiejscowienie Libanu oraz skupia się na koncepcie inności zarówno w przypadku cudzoziemców, jak i ludności lokalnej.

SWF AWARDED: KP, KPFE, DWC
17:30 / CK Zamek / online

Selekcja nagrodzonych filmów z Konkursu Polskiego, Konkursu Polskich Filmów Eksperymentalnych oraz Konkursu Dances with Camera

SWF AWARDED: IC, UV
19:30 / CK Zamek / online

Selekcja nagrodzonych filmów z Konkursu Międzynarodowego i Konkursu Urban View.

Europejskie Nagrody Filmowe II
20:00 / Kino Muza / online

Nagroda nazywana “europejskim Oscarem”, jest najbardziej prestiżowym wyróżnieniem na Starym Kontynencie. Co roku, w kategorii najlepszy europejski film krótkometrażowy, nominowane są filmy fabularne, animowane, dokumentalne i eksperymentalne podejmujące najróżniejsze tematy.

Final Party: Elvira + Prince Polo
20:30 / barbarka ze spokojem

Ostatni Klub Festiwalowy, a zarazem wydarzenie kończące Short Waves Festival 2020. Wpadnijcie do barbarki ze spokojem nad Wartą, towarzyszcie nam tego ostatniego dnia i bawcie się do dźwięków puszczanych przez Elvirę i Prince Polo.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.