Film krótkometrażowy w edukacji i wychowaniu nastolatków.

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli oraz Fundacja Edukacji Kulturalnej Ad Arte, organizator Short Waves Festival, zapraszają nauczycieli i pedagogów do wzięcia udziału w cyklu szkoleniowym: Film krótkometrażowy w edukacji i wychowaniu nastolatków

 

Na seminarium złożą się cztery spotkania (od 6 października do 22 grudnia). Po projekcji filmów przewidujemy dyskusję i omówienie proponowanych materiałów dydaktycznych. Osoby uczestniczące w cyklu otrzymają także pakiet 11 filmów do wykorzystania na lekcji.

 

Obowiązuje rejestracja elektroniczna na stronie Ośrodka. 

Więcej informacji oraz zapisy  tutaj. Zapraszamy! Liczba miejsc ograniczona.

 

Celem programu szkoleniowego jest zapoznanie Uczestniczek i Uczestników z medium krótkiego kina – technikami, trendami, specyfiką języka filmu oraz dotknięcie problemów, które autentycznie obchodzą młodego człowieka. Produkcje krótkometrażowe skupiać się bowiem będą wokół następujących osi tematycznych:

 

Wyzwania współczesnego świata

To zestaw filmów poświęconych ekologii, migracji, wielokulturowości, a także fenomenowi  mediów społecznościowych. Wielowarstwowość filmów sprawia, że każdy z nich może stanowić punkt wyjścia do dyskusji o wielu innych jeszcze zjawiskach.

 

Między nami 

Wyselekcjonowane filmy dotyczą szeroko pojętych relacji międzyludzkich – miłosnych, przyjacielskich, rodzinnych. Pokazują piękno i trud budowania więzi i stawanie w obliczu różnych dylematów.

 

Ja i mój świat 

Obejrzymy filmy, które odnoszą się do nastoletniego wkraczania w dorosłość, radzenia sobie  z problemami lub ucieczkę przed nimi. Poznamy gorycz uzależnienia od gier komputerowych i drogę odwrotu bohaterów od nałogu. 

 

Więcej informacji oraz zapisy tutaj 

Organizator: Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli

Współpraca merytoryczna: Fundacja Ad Arte, Short Waves Festival [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.