Jesienna fala krótkiego kina!

12. edycja SWF za nami, jednak w Fundacja Ad Arte nie przepadamy za ciszą, wobec czego przygotowujemy dla Was garść wydarzeń wokół kina krótkometrażowego oraz kultury audiowizualnej. Znajdzie się również coś dla fanów muzyki eksperymentalnej!

30.09.2020, godz. 20:00, Kino Rialto, Manhattan Short 2020

Największy festiwal filmowy na świecie powraca do Poznania! Od 27 września do 7 października 100000 miłośników krótkiego metrażu w ponad 250 miastach na 6 kontynentach spotka się w kinach, muzeach i w barach w jednym celu… by obejrzeć i zagłosować na finałowe filmy 23. odsłony Manhattan Short Film Festival! To wyjątkowa platforma promocji filmu, która jednoczy widzów w Poznaniu, Sydney, Moskwie, Widniu, Cape Town, by wspólnie zagłosowali na ulubiony film, którzy poza nagrodą w festiwalu uzyskają nominację do shortlisty Oscarowej.

5.10.2020, godz. 19:00, Kino Pałacowe, Klub Krótkiego Kina: Reaktywacja!

Klub Krótkiego Kina powraca! Po przerwie spowodowanej pandemią, seansach online i wakacjach – czas na jesienną reaktywację i powrót do Kina Pałacowego. Kolejny sezon spotkań z kinem krótkometrażowym rozpoczniemy pokazem filmów, które nawiązują do nowego otwarcia, początku nowej drogi, czy życiowej zmiany, która czeka filmowych bohaterów. Jesteście otwarci na nowe? Wpadajcie na filmową reaktywację!

23-24.10.2020, Schron, Inkubator Kultury – Pireus, Hotel Europa | Fair Play Exchange

W drugiej połowie października skupimy się na stworzeniu kluczowej dla h — e przestrzeni wymiany oraz realizowania różnorodnych przedsięwzięć w duchu fair play. Spotkania, warsztaty, pokazy filmowe będą głównie dotyczyły alternatywnych metod edukacji, eksplorowania subkultur, budowania wzajemnych relacji, bezpieczeństwa w internecie, projektowania i produkowania etycznie i ekologicznie.

30.10.2020, godz. 19:00 Pawilon, SWF 2020 | Kino Forma: Sharp & Honest

Filmowo-muzyczno-performatywna podróż poza kinem. Paryż, Londyn, Recife. Oszczędna, prosta, abstrakcyjna. Bogata, gęsta, ekspresyjna. Szczera. Powstała z szacunku do ludzi, którzy często w bezkompromisowy sposób dzielą się z nami pięknym, czystym przekazem. Audiowizualna wyprawa, w którą zabiorą nas m.in.: jedna z najciekawszych postaci berlińskiej sceny eksperymentalnej elektroniki – Frank Bretschneider, współpracujący z paryską operą, francuski artysta wizualny – Clément Cogitore, goszcząca na documenta w Kassel, performerka z Gwatemali – Regina José Galindo, reprezentujący w ubiegłym roku Brazylię na Biennale w Wenecji – Bárbara Wagner i Benjamin de Burca oraz poznański chór Minimus.

Stay on the waves! 🏄

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.