Ruszył nabór filmów na 13. edycję Short Waves Festival 2021!

Nowe daty festiwalu, motyw przewodni, pierwsze punkty programu.

Po sukcesie 12. odsłony festiwalu, która odbyła się w formule hybrydowej w sierpniu 2020, gromadząc w Poznaniu ponad 5000 widzów, czas rozpocząć pracę nad 13. Short Waves Festival, który potrwa aż 7 dni i odbędzie się między 14 a 20 czerwca 2021. Kontynuacja realizacji festiwalu w sezonie letnim podyktowana jest bezpieczeństwem uczestników oraz popularnością kina plenerowego w trakcie przeniesionej z marca, minionej edycji sierpniowej. Motywem przewodnim przyszłorocznego festiwalu będzie hasło Mirror Mirror, a prace nad identyfikacją wizualną 2021 ruszyły z pełną mocą! Z pierwszych ogłoszeń programowych – filmowy fokus geograficzny poświęcony będzie kinematografii Austrii.

W tym roku twórcy jak zawsze zachęcani są do zgłaszania swoich filmów do programu konkursowego, w aż 5 kategoriach. Nabór rozpoczął się 1 października 2020 roku i potrwa do 14 marca 2021 roku. Zgłoszenia możliwe wyłącznie za pośrednictwem portalu FilmFreeway.

Konkurs Międzynarodowy

Konkurs Międzynarodowy to główny konkurs Festiwalu, do którego przystąpią najlepsze produkcje z całego świata, trwające do 30 minut, powstałe nie wcześniej niż w październiku 2019. Tematyka, forma i gatunek nie podlegają ograniczeniom regulaminowym. Celem konkursu jest skonstruowanie różnorodnego programu, który zachwyci publiczność świeżym spojrzeniem na współczesne kino oraz autorskim językiem filmowym.

Konkurs Polski

Konkurs Polski przeznaczony jest wyłącznie do filmów wyprodukowanych w Polsce, trwających do 30 minut. Tematyka, forma i gatunek nie podlegają ograniczeniom regulaminowym. Konkurs ma na celu zaprezentowanie panoramy najnowszych krótkich form filmowych, widzianej okiem polskich twórców i tym samym, poprzez prezentację na festiwalu, otwarcie im drogi do międzynarodowej kariery.

Konkurs Polskich Filmów Eksperymentalnych

Konkurs Polskich Filmów Eksperymentalnych to konkurs filmów krótkometrażowych z pogranicza filmu i video-artu trwających nie dłużej niż 30 minut i powstałych nie wcześniej niż w październiku 2019, bez dodatkowych ograniczeń formalnych i gatunkowych.

Dances with Camera

Dances with Camera to międzynarodowy konkurs filmów krótkometrażowych, których wspólnym językiem jest ruch i taniec. Do konkursu przystąpią produkcje taneczne z całego świata, odsłaniające przez widzami nieograniczone możliwości fizycznej ekspresji, wyrażone za pomocą filmowej narracji, niezależnie od formy i gatunku – od fabuł, przez dokumenty, animacje, po projekty eksperymentalne i choreograficzne impresje.

Urban View

Urban View to międzynarodowy konkurs filmów związanych z architekturą, urbanistyką i designem, rozumianych zarówno jako dziedziny sztuki, jak i poprzez ich aspekty społeczne, kulturowe bądź ekonomiczne. Budynek, ulica, park czy obiekt nie muszą stanowić jedynie scenografii, tła dla fabuły, lecz mogą pełnić kluczową dla filmu rolę. Do konkursu Urban View dopuszczone są formy fabularne, dokumenty, animacje, teledyski oraz eksperymenty.

Laureatów konkursów wyłoni międzynarodowe jury, a publiczność zgromadzona na pokazach konkursowych zadecyduje o przyznaniu Nagrody Publiczności.

Zachęcamy do śledzenia bieżących newsów ze świata krótkiego kina i Short Waves za pośrednictwem oficjalnych mediów społecznościowych festiwalu:

Facebook
Instagram
Twitter
YouTube

Kontakt dla mediów:
Karolina Sienkiewicz | PR i komunikacja Short Waves Festival
media@adarte.pl / tel: 600 271 634

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.