Klub Krótkiego Kina Online: Filmy na pandemię

Ostatnie spotkanie Klubu Krótkiego Kina w tym roku powraca w wersji online. Będzie to edycja specjalna, bo selekcja filmów dotyczy wydarzeń, które zdefiniowały rok 2020: pandemii covid-19. Kryzys zdrowotny związany z pandemią oraz szereg obostrzeń regulujących życie społeczne zmieniły kino, które znaliśmy. Wstrzymana lub przerwana została produkcja filmowa, a nasze ulubione sale kinowe ponownie musiały się zamknąć. Jak na tą sytuację zareagowali twórcy filmów krótkometrażowych? Selekcja filmów na pandemię ukaże natychmiastową reakcję świata filmu. Zobaczymy intymne video-pamiętniki, obserwacyjne kino dokumentalne, eksperymentalne impresje oraz fabułę i teledysk, w których fikcja wyprzedziła rzeczywistość. Większość filmów powstała na gorąco, w skrótowej formie prezentując zapis uniwersalnego doświadczenia lęku, izolacji i ludzkiej solidarności w trudnym czasie. Video zapowiedź: Emilia Mazik

Jak oglądać?
Link do albumu z filmami pojawi się w wydarzeniu o 19:00 w poniedziałek, 7.12.2020. o godz. 19:00 i będzie dostępny przez cały tydzień, do 13.12.2020.By obejrzeć program, wystarczy posiadać sprawny komputer z dostępem do Internetu. Nie jest potrzebny bilet – program można obejrzeć bezpłatnie. Zestaw filmów (łącznie ok. 60 min) będzie dostępny w oryginalnej wersji językowej z angielskimi napisami.Po zobaczeniu zestawów filmów zachęcamy do głosowania na ulubiony – ankieta będzie dostępna przez cały tydzień, a dla osób głosujących przewidzieliśmy bilety na spotkania Klubu Krótkiego Kina w nowym roku.

KLUB KRÓTKIEGO KINA
Poniedziałki w Kinie Pałacowym należą do krótkiego metrażu! W ramach cyklu zobaczymy najlepsze krótkie filmy ze świata w całym bogactwie ich różnorodności. Na ekranie zagoszczą fabuły, animacje, dokumenty oraz filmy eksperymentalne zrealizowane zarówno przez obiecujących debiutantów, jak i uznane postaci ze świata filmu. Całoroczny program obejmie pokazy produkcji nagradzanych na festiwalach, pokazy tematyczne, spotkania z twórcami i wiele, wiele innych.

Partner cyklu: Fundacja Ad Arte

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.